Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festival coşkusu

Giriş Tarihi: 12.7.2017
Festival coşkusu

Kahramanmaraş’ta düzenlenen 2. Uluslararası Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivali renkli görüntülerle sona erdi

Kahramanmaraş'taki 2. Uluslararası Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivali sona erdi. Türkoğlu'nda kaymakamlık ve belediye tarafından Türkoğlu Avasım Geleneksel Okçuluk Derneği iş birliği ve Başbakanlık Tanıtma Fonu desteğiyle gerçekleştirilen ve üç gün süren festivalde en büyük ilgiyi Yaya Okçuluğu Şampiyonası ve puta yarışması gördü.

BİN 100 SPORCU KATILDI
Beyoğlu Mahallesi'nde düzenlenen şampiyonaya, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Bulgaristan, İran, Çin Halk Cumhuriyeti, Hırvatistan, İngiltere, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Kazakistan, Litvanya, Malezya, Meksika, Moğolistan, Hollanda, Polonya ve Ukrayna'dan bin 100 sporcu katıldı. Sabit ve uzaklaşan puta atışı dallarında sporcular kıyasıya bir mücadele ortaya koydu. Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, böyle bir projeye ikinci kez ev sahipliği yapmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Kartal, "Organizasyonun ülkemiz açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Kültürümüz açısından önemli bir durum. Bu sayede kendi kültürümüzü, örf ve adetlerimizi başka insanlarla paylaşıyoruz. Gelecek dönemlerde devam etmesi için çalışacağız" dedi.

BİRİNCİLER BELLİ OLDU
Festivalin sonunda, 20 metrelik açılış atışında Makedonya'dan Serdar Asan birinci oldu. Büyük Kadınlar Sabit Puta yarışmasında Hürrem Sultan Özcan, 45 yaş üstünde, Macaristan'dan Atilla Gyula Racz, Vurgeç Erkekler kategorisinde Savaş Atalay, Limitsiz Menzil 50 Libre Üstü Bireysel Erkekler yarışmasında Josef Monus, Menzil Atışları kadınlarda Anna Mario Monus birinci oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festival coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN