Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşama kulaç at

Giriş Tarihi: 12.7.2017
Yaşama kulaç at

Adana’da sulama kanallarında yaşanan boğulma olaylarını önlemek amacıyla ‘Yaşama Kulaç At’ adlı proje hayata geçirildi. Vali Mahmut Demirtaş, “Çocuklarımız her kulaçta yeni yolculuğa çıkacak” dedi

Adana'da yaz aylarında sulama kanallarında yaşanan boğulma olaylarını önleyebilmek için hazırlanan 'Yaşama Kulaç At' adlı proje başladı. Adana Valiliğince koordine edilen Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yürüttüğü proje sayesinde kentin güney mahallelerindeki çocuklara yüzme eğitimi verilmeye başlandı.

YENİ BİR YOLCULUK
"Projede yer alan çocuklar suya her atladıklarında yeni bir hayale dalacaklar" diye konuşan Vali Demirtaş, "Atılan her kulaçta yaşamda yeni yolculuğa çıkacaklar. Artık kanallarda değil havuzlarda güvenli yerlerde serinleyecekler" dedi. Proje koordinatörü Nida Kaya da Adana'da sulama kanalı ve göletlerde her yıl boğulma vakalarının yaşandığını hatırlattı.

ÇOCUKLARIMIZI ÖDÜLLENDİRECEĞİZ
Çocuklara Atatürk Yüzme Havuzu'nda eğitim verildiğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, projeyle sulama kanallarındaki boğulma olaylarının önüne geçmeyi hedeflediklerini ifade etti. Demirtaş, "Adana'nın güney mahallelerinde yaşayan evlatlarımıza yüzme eğitimi vermeyi ve bu eğitimlerin ardından yapılacak müsabakalarla onları ödüllendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşama kulaç at
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN