Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ Üniversitesi’nin uluslararası başarısı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, ciddi ve prestijli Avrupa sıralamasında 121’inci oldu. Çağ Üniversitesi, Türkiye’den listeye giren üniversiteler sıralamasında ise 3’üncü sırada yer aldı

Giriş Tarihi: 16.7.2017
Çağ Üniversitesi’nin uluslararası başarısı
Ekonomi alanında 2 milyon 300 binden fazla araştırmayı endeksleyen dünyanın en büyük bibliyografik veritabanı olan Ideas-Repec'in 30 ayrı kritere göre yaptığı ciddi ve prestijli Avrupa sıralaması açıklandı. Çağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, devlet ve özel üniversiteler ayırt edilmeksizin yapılan değerlendirmede, 121'inci oldu. Türkiye'den listeye giren üniversiteler sıralamasında ise 3. sırada yer aldı.

HEP BAŞARI
Çağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Öztürk de, aynı listede yayınlarına değer verilen akademisyenler arasında Avrupa'da 34'üncü, Türkiye'de ise 2. sırada yer aldı. Yine Ideas Repec verilerine göre, Çağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, dünyada "Enerji Ekonomisi" alanında bilimsel çalışma yapan kurumlar arasında 21'inci sırada yer alırken, aynı listede Prof. Dr. İlhan Öztürk ise, aynı alanda bilimsel çalışma yapan enerji iktisatçıları arasında 15'inci oldu.

PRESTİJ KAZANDI
Aynı zaman da Türkiye Özel Okullar Derneği İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı olan Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan ve ekibinin yoğun çalışmaları sonucu Çağ Koleji, uluslararası akreditasyon aldı ve dünyanın en prestijli kurumlarından olan Cambridge tarafından düzenlenen sınavlarda maksimum düzeyde başarı elde etti. Bayboğan, Çağ Koleji'nin standartlarını, spordan sanata, kültürden eğitime kadar verilen optimum düzeydeki eğitimle uluslararası seviyeye çıkardıklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ Üniversitesi’nin uluslararası başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN