Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Burhanettin Kocamaz: Kim kirlettiyse o temizlemeli

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kromsan Fabrikası içerisinde bulunan zehirli atık probleminin, işletme tarafından çözülmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 18.7.2017
Başkan Burhanettin Kocamaz: Kim kirlettiyse o temizlemeli
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, meclis toplantısında uzun süredir gündemi meşgul eden Kromsan Fabrikası içerisinde bulunan Cr+6 bileşenli zehirli atık konusuna değindi. Kesinlikle Mersin'e kimyasal tesis yapılmasına izin vermeyeceklerini belirten Başkan Kocamaz, "Kirleten, temizlesin. O zehirli atığı Kromsan yok etsin. Maliyeti beni ilgilendirmez" dedi. Mersin'in Kazanlı Mahallesi'nde faaliyet gösteren Kromsan'ın barındırdığı Cr+6 bileşenli 1,5 milyon tonluk zehirli atığın kaldırılması için kimyasal bir tesis yapması fikrine tepki gösteren Kocamaz, "Mersin'i kimseye peşkeş çektirmem. Ben burada olduğum sürece hiç kimse getirip kimyasal tesis yapamaz. Bütün bölgelerin cezasını Tarsus'un çekmemesi için mücadele veriyorum" diye konuştu.

MERSİN'İN GELECEĞİ
Mersin'e hiç kimsenin kimyasal tesis yapmasına izin vermeyeceğini kaydeden Kocamaz şunları söyledi: Ben buna göz yumamam, izin veremem. Bunlar da hâlihazır yerlerinde bunları temizleyecekler, yok edecekler. Maliyeti beni ilgilendirmiyor, parayı kazanan onlar. Kendi bulundukları yerde bunları yok edecekler. Ben Mersin'in geleceğini kimseye peşkeş çekemem, hiç kimse de kusura bakmasın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Burhanettin Kocamaz: Kim kirlettiyse o temizlemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN