Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep’te yılın ilk fıstığı toplandı

Giriş Tarihi: 18.7.2017
Gaziantep’te yılın ilk fıstığı toplandı
Gaziantep'te yılın ilk mahsul kırmızı kabuklu antepfıstığını yetiştiren çiftçi Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) tarafından tam altınla ödüllendirildi. Nizip ilçesine bağlı Dazhöyük köyünde çiftçilik yapan Mehmet Emin Kılıçparlar tarafından yetiştirilen yılın ilk antepfıstığı sezonun ilk ürünü olarak kayıtlara geçti.

ÖDÜLLENDİRİLDİ
Hasat mevsiminden yaklaşık bir ay önce olgunlaşarak doğal rengine ve tadına kavuşan 2017 yılının ilk antepfıstığı için GTB'de ödül töreni düzenlendi. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende, geçen yıl da ilk ürünü tescil eden Nizipli çiftçi Mehmet Emin Kılıçparlar, Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

GELENEKSEL
GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, borsanın kurulduğu ilk yıldan bu yana, yılın ilk antepfıstığını yetiştiren çiftçisini geleneksel olarak ödüllendirdiğini anımsatarak, "Günümüzde çerezlik kullanımın yanı sıra gıda sanayinin vazgeçilmezleri arasında yer alan antepfıstığı ayrıca on binlerce insanımız için önemli bir gelir kaynağı. Dalından koparılan yılın ilk antepfıstığını bereketli geçecek bir sezonun müjdeleyicisi olarak görmekteyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te yılın ilk fıstığı toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN