Türkiye'nin en iyi haber sitesi

47 yıllık karakolun yerine yenisi yapıldı

Gaziantep’te 47 yıldır hizmet veren Düztepe Polis Merkezi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkıldı, yerine yenisi yapıldı

Giriş Tarihi: 1.8.2017
47 yıllık karakolun yerine yenisi yapıldı
, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 47 yıldır hizmette olan Düztepe semtindeki polis karakolunu yıktı. Özdemirbey Caddesi'ni genişletmek için yıkılan karakolun yerine Düztepe Çamlık Parkı içinde yeni bir karakol binası yapıldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kentsel dönüşüm çalışmalarında büyük yol kat ettiklerini belirterek, "Biz kentsel dönüşümde bir model geliştirdik. Tamamen belediyenin imkanlarıyla kamulaştırarak, konut ve gerekiyorsa polis merkezi yapma işini de belediyemiz üstlenerek kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürüyoruz" dedi.

"ÇÜRÜK RAPORU VERİLMİŞTİ"
Proje kapsamında yıkılan karakolun 47 yıldır hizmet verdiğini ve çürük raporu bulunduğunu belirten Tahmazoğlu, "Yıkımı gerçekleştirmeden önce konforlu, modern bir polis merkezi inşa edip hizmete sunduk. Düztepe- Dutluk arasında birkaç bina kaldı onları da yıktıktan sonra yol açma çalışmalarına başlayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
47 yıllık karakolun yerine yenisi yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN