Pazarcılar başkanı CHP’ye şikayet etti

Mersin’de pazarcılar ile CHP’li Mezitli Belediye Başkanı arasındaki kriz büyüyor. 3 günlük açlık grevine hazırlanan esnaf, CHP Genel Merkezi’ne faks çekerek Tarhan’ı şikâyet etti

Giriş Tarihi: 1.8.2017
Pazarcılar başkanı CHP’ye şikayet etti
Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Fuat Kalkan, CHP'li Mezitli Belediye Başkanı 'ın tutumu yüzünden pazar sorununu çözemediklerini söyledi. Başkan Kalkan'ın makamında toplanan pazarcı esnafı, resmi kayıtları olmalarına rağmen kendilerine tahsis numarası vermeyen CHP'li Tarhan'a ellerinde ekmek taşıyarak tepki gösterdi. Sorun çözülmezse pazarcıların 3 günlük açlık grevi yapacağı açıklandı.

'BEN NE DERSEM O' TUTUMU
'Tezgahımız ekmeğimizdir, onurumuzdur. Onurumuzu çiğnetmeyeceğiz' yazılı pankartın açıldığı toplantıda konuşan Başkan Kalkan, "Mezitli Belediyesi ile odamız arasındaki meselinin özü özellikle Başkan Neşet Tarhan'ın odamızı ve esnaflarımızı muhatap almayarak, 'ben ne desem o olur' tutumudur. Odamızın sorunun çözümü konusunda yürüttüğü tüm olumlu girişimleri Başkan Neşet Tarhan elinin tersiyle itmiştir" dedi.

YASALARA UYMUYOR
Pazarda hizmet veren esnafın, tezgahlarının sökülmesi tehlikesi ile karşılaştığını ifade eden Kalkan, Başkan Tarhan'ın yasa ve yönetmeliğe aykırı olarak esnaf toplantısı düzenleyerek yoklama aldığını kaydetti. Toplantılarda alınan imzalar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını dile getiren Kalkan, ayrıca Başkan Tarhan'ın 2017 yılı içerisinde belediye ile pazar yeri konusunda imzalanan protokolü tanımadığı söyledi.

3 GÜNLÜK AÇLIK GREVİ
Başkan Neşet Tarhan'nın yasa ve yönetmelik karşısındaki tavrını 'diktatör' benzetmesi ile tanımlayan Kalkan, şöyle konuştu: CHP Genel Merkezi bu sorunun çözümüne duyarlılık göstermezse eylemlerimiz sürecek. Belediye önünde 3 günlük uyarı açlık grevi yapacağız. Mağdur esnafın sorunu çözülmeli. Aksi takdirde, Cumhuriyet Başsavcılığı ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü ile yasal yollara başvuracağız. Pazarcı esnafı, daha sonra gruplar halinde Akdeniz ilçesi Camişerif Mahallesi'nde bulunan PTT Şubesi'ne yürüdü. Pazarcılar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve parti merkez yöneticilerine yüzlerce faks gönderdi. Esnafların gönderdiği fakslarda Başkan Neşet Tarhan'a 'diktatör' benzetmesi yapılırken, şikayet içerikli ifadeler yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarcılar başkanı CHP’ye şikayet etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN