Tarım İhtisas OSB istihdam sağlayacak

Tarsus’ta kurulacak Tarımsal Ürün İşleme İhtisas için 8 bakanlık ve çok sayıda kurum komisyon oluşturdu

Giriş Tarihi: 2.8.2017
Tarım İhtisas OSB istihdam sağlayacak
Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas ve MİODER Kurucu Başkanı Gül Akyürek'in girişimiyle Tarsus Kurbanlı köyü mevkisinde Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için yürütülen çalışmalar şekillendi. 8 bakanlık, Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Belediyesi, Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden oluşan 35 kişilik yer seçimi komisyonu ilçede incelemelerde bulundu.

SON AŞAMAYA GELİNDİ
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Koordinatörlüğü'nde oluşan yer seçimi komisyonu ilk olarak Tarsus Kaymakamlığı Toplantı Salonunda Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kurucu Başkanı ve MİODER Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek ve OSB ekibiyle toplantı yaptı. Akyürek, 8 ay süren bir çalışmanın sonunda tüm prosedürlerin tamamlanarak son aşamaya gelindiğini belirtti.

"İŞ KAPISI OLACAK"
OSB Kurucu Başkanı Gül Akyürek, "Tarsus'ta kurulacak olan Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, özellikle ilçemizde büyük bir istihdam alanı yaratarak işsiz gençlerimize iş kapısı olacak. Tarımsal vasfı olmayan ve tamamı hazineye ait olan arazimize kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi, hem bölgemiz hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım İhtisas OSB istihdam sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN