Adana Heyeti’nden Ankara çıkarması

Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti milletvekilleri, belediye başkanları, kamu ve STK temsilcilerinden oluşan ‘Adana Heyeti’, Başkent çıkarması yaparak bakanlarla görüştü

Giriş Tarihi: 4.8.2017
Adana Heyeti’nden Ankara çıkarması
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilçe belediye başkanları, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 'Adana Heyeti' Ankara çıkarması yaptı. Adana Heyeti ile bir araya gelen AB Bakanı , kent için önümüzdeki dönemde yapacaklarını kapsamlı bir biçimde değerlendirdiklerini söyledi.

ÇELİK'E TEŞEKKÜR
Vali Mahmut Demirtaş, kentin gelişip kalkınması doğrultusunda gösterdiği ilgi ve duyarlılığın yanı sıra, Adana'nın sorunlarının çözümü noktasında gösterdiği çaba ve duyarlılıktan dolayı AB Bakanı Ömer Çelik'e teşekkür etti. Adana Heyeti, AB Bakanı Ömer Çelik'i ziyaretin ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı 'nu makamında ziyaret etti.

YAKINDAN İZLİYOR
Bakan Jülide Sarıeroğlu, Adana doğumlu olmasından dolayı kentin sosyal ve ekonomik durumunu yakından bildiğini söyledi ve Bakanlığın tüm birimleri olarak, üstlendikleri görevin sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmede gayret göstereceklerini ifade etti. Vali Mahmut Demirtaş ziyarette Bakan Sarıeroğlu'na, kentteki çalışma yaşamı ve istihdamın artırılması konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Heyet iki bakanla akşam yemeğinde de bir araya geldi ve Adana'nın geleceğini konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Heyeti’nden Ankara çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN