Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birileri ölmeden sulama kanalına önlem alınmalı

Mersin’de ’nden geçen sulama kanalının çevresinde hiçbir güvenlik önlemi yok. Mahalle sakinleri, birileri ölmeden önlem alınmasını istiyor

Giriş Tarihi: 6.8.2017
Birileri ölmeden sulama kanalına önlem alınmalı
Mersin merkez Toroslar ilçesi 'nde bulunan sulama kanalında hiçbir güvenlik önlemi olmaması ölüme davetiye çıkarıyor. Yaklaşık 1,5 metre derinliğindeki kanalda, çocukların düşüp boğulmasından ya da araçların düşmesinden endişe ediliyor. Kanal çevresinde yaşayanlar, önlem alınmadığı taktirde feci sonuçlar doğabileceğine dikkat çekerek "Önlem alınması için illa birinin ölmesi mi gerek?" dediler.

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN
Yalınayak Mahallesi sakini Ahmet Gür (52), "Burada bulunan sulama kanalından kimse rahatsız değil. Hatta görüntü bakımından da içerisinde su varken güzel. Fakat kenarlarında herhangi bir koruma, bir önlem yok. Sadece, kanala girmek yasaktır yazılmış. Televizyonlarda izliyoruz, onlarca çocuk bu tür kanallarda yüzerken boğularak ölüyor. Ayrıca burada çok kaza oluyor. Yanlışlıkla araçlar da düşebilir" dedi.

ÇOCUKLARIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR
Çocukların kavurucu sıcakta serinlemek için buldukları her su birikintisine girdiğini aktaran Gür, "Bazı çocuklar yüzmeye geliyor, bazıları ise dere kenarına oturup saatlerce suyla oynuyor. Bu çok tehlikeli, bir anlık dikkatsizlikte içine düşebilir, çevrede kimse olmazsa kurtulamaz. İleride ağır sonuçlara yol açabilecek durumlar yaşanabilir. Yetkililerden buraya hem koruma hem de bakım yapmasını istiyoruz" diye konuştu. Yolların bakımsızlığından da şikayet eden vatandaşlar, "102024 Sokak'ta hiç asfalt yok. Yazın toz topraktan, kışın da çamurdan geçilmiyor. Mahallede astım hastası olan insanlar var, toz direk etkiliyor. Bu sıcakta balkon yerine evin içerisinde oturmak zorunda kalıyoruz. Çocukları bile dışarı bırakmıyoruz. Bunun yanında Kızılseki Caddesi üzerindeki boş arazi moloz çöplüğüne dönmüş. Buna dur denilmesini istiyoruz" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birileri ölmeden sulama kanalına önlem alınmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN