Magandalara polisten darbe

Düğün ve asker uğurlaması törenlerine sivil polis gönderen , son 1 hafta içerisinde havaya ateş eden 22 magandayı suçüstü yakaladı

Giriş Tarihi: 6.8.2017
Magandalara polisten darbe
Düğünlerde ve asker uğurlamalarında herhangi bir ateşli silah yaralanmasının ya da olası ölümlerin önüne geçmek için sıkı tedbirler alan , kentte gerçekleşen düğün ve asker uğurlama törenlerini yakın takibe aldı. Törenlere gönderilen sivil polisler aracılığıyla, şehir magandalarına suçüstü yapıldı. Bu uygulama sayesinde son bir hafta içerisinde havaya ateş eden 22 maganda hakkında yasal işlem yapıldı.

DÜĞÜN SAHİPLERİNE UYARI
Kahramanmaraş polisi gün içinde düzenlenecek düğünlerin sorumlularını polis merkezlerine çağırarak uyulması gereken kuralları yazılı olarak imzalatıyor. Uyarı yazısında 'Yapılacak eğlencelerde silahla ateş etmek, havai fişek atmak ve gürültü yapmak, araç kornaları ile klakson çalmak, yolu kapatmak' gibi konuların kesinlikle yasak olduğu, aksi yönde davrananlara adlı ve idari işlem yapılacağı bildiriliyor.

MAGANDALAR YANDI
Son 1 hafta içerisinde silahla ateş ederken suçüstü yakalanan 22 kişiye işlem yapıldı. 12 kurusıkı tabanca, 5 av tüfeği ve çok sayıda fişek ele geçirildi. Silahla ateş eden kişilere 'Genel güvenliği kasten tehlikeye düşürmek' suçundan adli işlem yapıldı. 32 kişiye gürültü yaparak çevreyi rahatsız etmekten Kabahatler Kanunu kapsamında işlem yapıldı. Kurallara uymayan 80 motosiklete ceza yazılırken, 40 motosiklet trafikten men edildi.

DENETİMLER DEVAM EDİYOR
Denetimlerini sivil ve resmi polisler tarafından sürdüren Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, mutlu günlerin acıya dönüşmemesi için düğün sahiplerinin ve katılanların bu tip olumsuz hareketlerde bulunanları uyarmaları için duyarlılık beklediklerini vurguladılar. Denetimler sayesinde olumsuz davranışlarda önemli azalmalar görüldüğüne dikkat çeken yetkililer, ortak bir bilinç kazandırılması gerektiğini kaydettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Magandalara polisten darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN