Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana uzlaştırmada Türkiye üçüncüsü

, 6 ayda 3 bin 389 dosyada kitap bağışı, okul boyama, giysi yardımı gibi anlaşmalarla tarafların uzlaşmasını sağladı

Giriş Tarihi: 10.8.2017
Adana uzlaştırmada Türkiye üçüncüsü
, 6 ayda 3 bin 389 dosyada kitap bağışı, okul boyama, giysi yardımı gibi anlaşmalarla tarafların uzlaşmasını sağladı. Bu sayılarla da Türkiye genelinde Cumhuriyet başsavcılıkları arasında 3'üncü oldu. Dava açılmadan savcılık soruşturması aşamasında uzlaştırma bürosuna gönderilen dosyalardan bin 400'ü, mahkeme aşamasında hakimlerin gönderdiği dosyaların ise bin 989'u anlaşmayla sonuçlandı.

BÜYÜK BAŞARI
Adana, İzmir ve Bursa'nın ardından 3'üncü olarak büyük bir başarıya imza atarken, taraflar uzlaşma sağlayarak Yargıtay süreci ile birlikte yıllarca devam eden yargılamalardan da kurtulmuş oldu. Uzlaşmalarda müşteki ve şüpheliler Sevgi Evleri ve Mehmetçik Vakfı gibi kurumlara bağış, okul boyama, özür dileme, fidan bağışı, diş yaptırma, kitap ve giysi yardımı gibi konularda anlaşarak aralarındaki husumeti barışla sonuçlandırdı.

MAĞDURLAR KORUNUYOR
Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, uzlaşmayla mağdurların haklarının korunmasının yanı sıra suç faillerinin de ceza yerine topluma kazandırılmasının sağlandığını belirterek, "Uzlaştırma toplumsal barışa katkı sağlarken, yargının iş yükünü de azaltıyor. Emeği geçen Uzlaştırma Büromuzda görevli Cumhuriyet savcılarımızı, büro çalışanlarımızı ve uzlaştırmacılarımızı tebrik ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana uzlaştırmada Türkiye üçüncüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN