Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksıfat Kanyonu kaşifleri bekliyor

110 kilometre uzunluğuyla Uşak’taki Ulubey Kanyonu’ndan sonra Türkiye’nin en uzun ikinci kanyonu olan Aksıfat Kanyonu’nun turizme kazandırılması hedefleniyor

Giriş Tarihi: 12.8.2017
Aksıfat Kanyonu kaşifleri bekliyor
Toroslar'ın buz gibi kar sularını bağrında taşıyarak Akdeniz'e ulaştıran Aksıfat Kanyonu, doğa tutkunları ve maceraseverlerin keşfetmesini bekliyor. Sarıaydın Mahalle Muhtarı Abdulmuttalip Gündüz, doğa tutkunlarını 110 kilometre uzunluğuyla, Uşak'taki Ulubey Kanyonu'ndan sonra Türkiye'nin en uzun ikinci kanyonu olan Aksıfat'a davet etti.

UNUTULMAZ ANILAR
Aksıfat Kanyonu'na gezi düzenleyenlerin Roma döneminden kalma 4 su kanalını da görme imkanı bulduğunu söyleyen Gündüz, "Bir gün gezsinler bir daha unutamayacakları anılara sahip olacaklar'' dedi. Kanyona gezi düzenleyen Ferhat Adalı ise, yer yer yüksekliği 200 metreye varan 13,5 kilometrelik parkurda gezi yaptıklarını ve unutulmaz deneyimler yaşadıklarını söyledi.

DOĞAL PLATO
Parkurda trekking yapan Zerrin Akoğlu, tatilini vadide geziye katılarak değerlendirdiğini belirterek, "Kanyon muhteşem. Bence film çekmek isteyenlerin Türkiye dışına çıkmasına gerek yok. Vadideki doğal plato yurt dışındaki vadileri aratmıyor. Gezide su boruları üzerinde yürüdüm, serin sularda suya girdim ve macera dolu bir gün yaşadım" dedi. Fatma Karaca ise haftanın 6 günü çalıştığını, yorgunluk atmak için kanyona gelerek iyi vakit geçirmeye çalıştığını kaydetti.

?CENETTEN BİR KÖŞE
Kanyon içerisinden geçerek sahile doğru akan buz gibi suların kendilerini mest ettiğini dile getiren Adalı, "Değme dağcılara taş çıkartan inişler gerçekleştirdik. Yer yer 200 metre yükseklikteki kayalar arasından akan kaynak suların oluşturduğu doğal havuzlarda suya girip heyecanımızı yendik. Kanyondaki buz gibi suda yüzme imkanı bulduk. Burası cennetten bir köşe" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksıfat Kanyonu kaşifleri bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN