Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ara değil, aranan elemanlar yetişiyor

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli bölge içerisinde faaliyet gösteren Özel Şişecam Anadolu Meslek Lisesi’nde, ara değil, aranan eleman yetiştirdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 14.8.2017
Ara değil, aranan elemanlar yetişiyor
Türkiye'deki 317 organize sanayi bölgesini temsil eden Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyesi de olan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, OSBÜK Yönetimi ile birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ı ziyaret etti. Tekli, eğitime büyük önem verdiklerini kaydederek, MTOSB içerisinde faaliyette olan Özel Şişecam Anadolu Meslek Lisesi'nde, aranan elemanlar yetiştirdiklerini kaydetti.

OKULA İLGİ ARTIYOR
Okulda Türk ekonomisinin lokomotifi olan sanayiye aranan elemanlar yetişmesi için çaba sarf ettiklerinin altını çizen Sabri Tekli, "Elektrik-Elektronik, Gıda, Makine, Metal ve Mobilya bölümlerimizde öğrencilerimize eğitim veriyoruz. Okulumuz her geçen yıl daha da ilgi gören bir okul haline geldi. Bakanımız İsmet Yılmaz ile bir araya gelerek neler yapılabileceği hususunda fikir alışverişinde bulunduk" dedi.

"EĞİTİMİN ÖNEMİ BÜYÜK"
Eğitimin öneminin her geçen gün biraz daha önem kazandığını aktaran Tekli, "Bizler de ülkesine sevdalı, çalışmayı seven ve iyi eğitilmiş bireyler yetiştirmek için MTOSB Özel Şişecam Anadolu Meslek Lisesi'ndeki eğitim sistemine büyük özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin okulları bittiğinde işletmelerde sadece birer ara eleman olması değil, aranan elemanlar olması için çalışıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ara değil, aranan elemanlar yetişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN