Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin müzisyenleri Masterclass’ta buluştu

Devlet Konservatuvarı öğrencisi 10 yaşındaki Elif Eroğlu, klasik müziğin ustalarının katıldığı projede Adana’yı temsil etti

Giriş Tarihi: 9.9.2017
Geleceğin müzisyenleri Masterclass’ta buluştu
Genç müzisyen adaylarını klasik müziğin ustalarıyla buluşturan 'Yaylı Sazlar ve Oda Müziği Masterclass Programı' İzmir'de gerçekleşti. Farklı yaş gruplarından 44 müzisyenin katıldığı etkinlikte Adana'yı Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi 10 yaşındaki Elif Eroğlu temsil etti. Dünyaca ünlü orkestra şefi Rengim Gökmen'in genel sanat yönetmenliğinde hazırlanan masterclass programı, genç sanatçıların final konseri ve sertifika töreniyle sona erdi. İzmir Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen yaylı sazlar konserinde, genç sanatçıların keman ve viyolonselde hayat verdiği birbirinden güzel Klasik Batı Müziği yorumları, izleyicilerden alkış aldı. Amaçlarının sanatçı gençlerin önemli müzik hocalarıyla biraraya gelmelerini sağlayarak, sanatsal vizyonu olan nitelikli gençler yetiştirmek olduğunu belirten dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Dr. Cihat Aşkın, projenin başarılı olduğunu söyledi.

ADANA'YA HAYRAN
Sanat alanında Adana'ya olan hayranlığını dile getiren Aşkın, "Adanada yaylı sazlarda çok önemli müzisyenler yetişti. Çukurova Üniversitesi Konservatuvarı bu alanda değerli müzisyenlerin yetişmesinde önemli bir yere sahip" diye konuştu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr.Toğrul Ganiyev ise amaçlarının nitelikli eğitim alan başarılı sanatçı çocuklar yetiştirmek olduğunu ve başarı çıtasını yukarılara taşıyacaklarına inandığını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin müzisyenleri Masterclass’ta buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN