Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf’un yüzü artık gülecek

Goldenhar hastası 4 yaşındaki Yusuf, yardımlar sayesinde göz ameliyatı oldu. Yüzü gülmeye başlayan Yusuf, bir dizi ameliyatın ardından normal bir görünüme kavuşacak

Giriş Tarihi: 8.12.2017
Yusuf’un yüzü artık gülecek
Mersin'de yaşayan Doğdu ailesinin en küçük çocuğu olan Yusuf (4), doğuştan 'goldenhar' hastası olarak dünyaya geldi. Sol tarafında organları olmayan Yusuf, önce bir buçuk yaşındayken ağır bir kalp ameliyatı geçirerek yaşama tutundu. SABAH Güney'in, sesini Türkiye'ye duyurduğu Yusuf için ilk güzel gelişme ekim ayında yaşandı. Ankara'da Yusuf'a yapılan göz operasyonu güzel günlerin de başlangıcı oldu. Yardımseverlere teşekkür eden Yusuf, diğer çocuklar gibi görüneceği günün hayalini kuruyor.

GOLDENHAR HASTALIĞI
Merkez Mezitli ilçesi 75. Yıl Mahallesi'nde oturan Doğdu ailesi için zor günler Yusuf dünyaya geldikten sonra başladı. Hasret –Bülent Doğdu çiftinin en küçük çocuğu Yusuf, 'goldenhar' hastası olarak doğdu. Vücudunun sol tarafında organları olmayan Yusuf, önce bir buçuk yaşındayken ağır bir kalp ameliyatı geçirerek yaşama tutundu. Bir yanı eksik olarak büyüyen Yusuf'un diğer çocuklar gibi olabilmesi için ağır bir süreç gerekiyordu.

PROTEZ GÖZ TAKILACAK
Ameliyatta kullanılacak malzeme ücretini temin edemeyen ailenin dramını SABAH Güney duyurdu. Mersin Valiliği, Doğdu ailesine yardım eli uzattı. Yusuf'a Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde 'expander cerrahi' müdahale ile göz operasyonu yapıldı. Göz kapakları aşama aşama genişletilecek olan küçük çocuğa daha sonra protez göz takılacak. Normal görünüme kavuşup okula başlamak için gün sayan Yusuf'un yüzü sonunda gülmeye başladı.

Ameliyatın ardından çok mutlu olduğunu anlatan Yusuf, yardım eden herkese teşekkür ederek, "Artık ben de normal biri gibi görünebileceğim. Çok mutluyum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf’un yüzü artık gülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN