Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te engelleri kaldıracak merkez

’te yaptırılan Engelsiz Yaşam Merkezi, tüm engellilerin yaşamını kolaylaştıracak eğitim çalışmalarının yanı sıra tedavi ve sosyalleşme için de imkan sağlayacak

Giriş Tarihi: 15.3.2018
Gaziantep’te engelleri kaldıracak merkez
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Engelsiz Yaşam Merkezi, engellilerin eğitim, tedavi ve sosyalleşmelerinde büyük kolaylık sağlayacak. İşitme, konuşma ve zihinsel engellilere yönelik özel eğitim bölümlerinin de olacağı merkezde, hastalıkların tedavisinde atların ve suyun kullanılacağı terapi birimlerinin yanı sıra otizm ve demans hastaları için dizayn edilecek odalar da bulunacak.

ÇOK AMAÇLI TESİS
13 bin 824 metrekare kapalı alandan oluşacak çok kapsamlı ve kompleks bir tesis olma niteliğini taşıyacak Engelsiz Yaşam Merkezi'nde 240 personel görevlendirilecek. Yapımı devam eden merkezde işitme, konuşma, otistik engelliler bölümü, hafif, orta ve ağır zihinsel engelliler için özel eğitim bölümleri, kapalı yüzme, hidroterapi havuzu, özgül öğrenme güçlüğü bölümleri, fizik tedavi birimi, meslek atölyeleri, sergi ve konferans salonu, nefes evi ve çok amaçlı kapalı spor salonu bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te engelleri kaldıracak merkez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN