Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nakıboğlu ailesine ceza yağdı

Giriş Tarihi: 10.11.2018
Nakıboğlu ailesine ceza yağdı

GAZIANTEP'TE, sanayici Nakıboğlu ailesinin önde gelen isimlerinin de aralarında olduğu 25 sanıklı FETÖ davasında karar çıktı. Heyet değişikliği nedeniyle karar süreci gecikilen davada mahkeme heyeti son duruşmada, tutuklu yargılanan Cahit Nakıboğlu'na 8 yıl 9 ay, eşi Ferhan Nakıboğlu'na 2 yıl 1 ay, oğlu Taner Nakıboğlu'na 15 yıl, küçük oğlu Emre Nakıboğlu'na ise 11 yıl 3 ay hapis cezası verdi. 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında son savunmasını yapan TMSF tarafından el konulan Naksan Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, "Ciddi sağlık sorunlarım var. Acilen ameliyat olmam gerekiyor. İddianamede örgüte para gönderdiğim yazıyor, ama belgesi yok. Benim bu örgüt ile herhangi ilişkim yoktur. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum" dedi.

SADECE BEN TUTUKLUYUM
3 yıldır tutuklu olduğunu söyleyen Taner Nakıboğlu ise, "Zirve Üniversitesi ve İpek Kültür Vakfı Mütevelli heyeti üyesi olduğum isnat ediliyor. 24 Mart 2016 tarihinde külliyede babam Cihat Nakıboğlu ile Cumhurbaşkanımızın yaptığı görüşme sonucunda mütevelli heyetinden istifa etmem istendiği için 6 Nisan 2016 tarihinde istifa ettim. Benim mütevelli heyeti listesinde olduğum tarihte yine listede yer alan 30 kişiden sadece ben tutukluyum. Beraat ve tahliyemi talep ediyorum" savunmasını yaptı.

AİLE BOYU CEZA
Sanıkların son savunmalarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Taner Nakıboğlu'na 15 yıl, Cahit Nakıboğlu, Cihan Dağcı ve Murat Zar'a 8 yıl 9'ar ay hapis cezası verdi. Tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu için sağlık sorunları nedeniyle tahliye kararı veren mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan ve son duruşmada, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için başvuran oğlu Emre Nakıboğlu'na 11 yıl 3 hapis cezası ve tutuklama kararı verdi. Davada 'yardım ve yataklık' suçundan tutuksuz yargılanan Ferhan Nakıboğlu hakkında ise 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi. Gaziantep'te FETÖ ile yakından ilgileri bulundukları bilinen ve örgütün kentteki para kasası olma suçlamasıyla yargılanan ailenin diğer bireyleri olan Osman, Bahattin ve Hilmi Nakıboğlu ise halen 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde kaçtıkları ABD'de bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakıboğlu ailesine ceza yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN