Türkiye'nin en iyi haber sitesi

büyük mesafeler aldı

Prof. Dr. Edibe Sözen, ’nin sosyal devlet olma yolunda büyük mesafeler kat ettiğini belirterek, “Mesele engelli veya engelsiz olmak değil insan olmaktır” dedi

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Türkiye büyük mesafeler aldı
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, Türkiye'de engelliler konusunda büyük çalışmalar yapıldığını söyledi. Sözen, "Ülkemiz, sosyal devlet olma yolunda büyük mesafe kat ederken, üniversitemizin bünyesinde yaptığımız çalışmalara da önemli birer motivasyonkaynağı oldu. Asıl olan engelli ve engelsiz olmak değil, insan olmaktır. Bizim inancımızın ve gönül medeniyetimizin de sırrı da budur" dedi. HKÜ Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen engellilerle ilgili etkinlikte konuşan Prof. Dr. Edibe Sözen, "Ülkemiz, sosyal devlet olma yolunda büyük mesafe kat ederken, üniversitemizde yaptığımız çalışmalara da önemli birer motivasyon kaynağı oldu. Asıl olan engelli ve engelsiz olmak değil, insan olmaktır. Bizim inancımızın ve gönül medeniyetimizin de sırrı da budur. Böylesi bir idrak ile çalışan Hasan Kalyoncu Üniversitesi kısa sürede ülkemizde engelsiz üç üniversiteden biri oldu" dedi.

TEBRİK ETTİ
Üniversitenin engellilerin eğitim ve rehabilitasyon, yaşam kalitelerinin artırılması, ulaşılabilirlik ve hayata dahil olmaları yönünde inançla ve azimle çalışmalarına devam edeceğini kaydeden Sözen, "Düne kadar her yerde engellenen, bugün ise imkanlarla desteklenen engellilerimizi, hayatın her alanında göstermiş oldukları katkılarından ve başarılarından dolayı kutluyorum" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için herkesin yapabilecek çok şey olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye büyük mesafeler aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN