Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeydan kıyım için seçimi bekliyor

’li Başkanı ’ın seçiminden sonra binlerce belediye çalışanını işten çıkarmak için harekete geçeceği iddia edildi

Giriş Tarihi: 13.6.2019
Zeydan kıyım için seçimi bekliyor
31 Mart seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğuna oturur oturmaz 6 bin kişinin bankamatikçi olduğunu ileri sürerek işten çıkarma tehdidinde bulunan CHP'li Zeydan Karalar'ın işçi kıyımı için 23 Haziran'daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini beklediği konuşuluyor.

HİÇ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATMADI
GÖREVE geldiği günden itibaren yaklaşık 70 gündür hiçbir çalışmaya imza atmayan CHP'li başkanın İstanbul'daki seçime olumsuz etki yapmasın diye işten çıkarmalara 24 Haziran'dan sonra hız kazandıracağı iddia edildi.

BAYRAMI ZEHİR ETTİ
CHP'Lİ Karalar işçi kıyımının sinyalini Ramazan Bayramı'ndan önce vermişti. CHP'li Karalar e-meail ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı, Ulaşım A.Ş., ÇUFAŞ A.Ş. ve BELDE TAŞ A.Ş.'ye bin 750 kişinin işten çıkarılması için talimat vererek işçi ve ailelerinin bayramını zehir etmişti.

İSTANBUL'U BIRAKSIN ADANA'YA BAKSIN
Karalar'ın işçi kıyımına tepki gösteren eski dönem başkanı Hüseyin Sözlü, " Kıyım yapmak için bankamatikçi gerekçesini uyduruyorlar. Zeydan Karalar'ın kendisi bankamatikçidir. Karalar İstanbul'u kurtarmak yerine Adana'nın problemleriyle uğraşsın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeydan kıyım için seçimi bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN