Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzik öğretmeninden Kahramanlara marş

Müzik öğretmeni ’nın bestelediği marşa valilik tarafından klip çekildi. yoğun ilgi gören marşı dinlenme rekorları kırdı

Giriş Tarihi: 16.7.2019
Müzik öğretmeninden Kahramanlara marş

Gaziantep'te yaşayan Şan Eğitmeni ve Müzik Öğretmeni Ceylan Bozoğlu Balcı'nın, 15 Temmuz olaylarından etkilenip yazdığı marş kentte ve sosyal medyada büyük ilgi gördü. Gaziantep Valisi Davut Gül'ün destekleriyle Hasan Kalyoncu Üniversite tarafından klip çekilen marş, müziği ve sözleriyle de dikkat çekiyor.

KENDİSİ BESTELEDİ
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Gaziantep'te de 15 Temmuz hain darbe girişimi'nin üçüncü yılı etkinlikleri kapsamında hazırlıklar sürerken Gaziantep'te bir müzik öğretmeni yaptığı marş ile dikkat çekti. 15 Temmuz'da yaşanan olaylardan ve Ömer Halisdemir'in şehadete yürüyüş görüntülerinden etkilenen Ceylan Bozoğlu Balcı'nın kendi yazıp bestelediği marş Vali Davut Gül tarafından beğenildi.

GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜCÜ
Büyük ilgi gören marş için Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından klip çekilirken Gaziantep'te 15 Temmuz için yapılacan etkinlikte marş, tüm Gazianteplilere canlı olarak okundu. Ömer Halisdemir'in şehadetinin kendisini çok etkilediğini vurgulayan Ceylan Bozoğlu Balcı, "Böyle bir geceyi, böyle bir günü yaşamış olmak ülkemiz adına gerçekten çok üzücü" dedi.


HKÜ DESTEK VERDİ
Balcı, yazdığı marşı ilk önce Vali Davut Gül'e okuduğunu belirterek, "Valimiz Davut Gül bir ay önce okulumuzu ziyaret etmişti. Bu ziyaret sırasında kendisine bu eseri seslendirme şansı yakaladık ve Vali bey eseri çok beğendi. Sonrasında ise marşa klip çekilmesi için hemen talimat verdi. O noktadan sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi bize destek olarak, marş için klip çekti" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik öğretmeninden Kahramanlara marş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN