Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siz evde kalın biz emrinizdeyiz

’da yaşlıların ekmekleri fırıncı Mahmut ve Aziz Yüksel kardeşlerden geliyor. Yüksel kardeşler 65 yaş üstü kişilerin evlerine ekmek servisi yapıyor

Giriş Tarihi: 25.3.2020 ABONE OL
Siz evde kalın biz emrinizdeyiz
Adanalı fırıncı kardeşler Mahmut ve Aziz Yüksel koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkamayan ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan 65 yaş üstü kişilerin evlerine ekmek servisi yapıyorlar. Fırınlarını telefonla arayan yaşlılara ekmeklerini götüren kardeşler, "Sizler evde kalın biz emrinizdeyiz. Sizlerin sağlığı bizler için önemli" dediler. Merkez Yüreğir İlçesi Levent Mahallesi'nde fırın işleten Yüksel kardeşler işyerlerinin camına "Kararlıyız bölgemize koronavirüsü sokmayacağız. 65 yaş üstündeki kişilerin evlerine ücretsiz ekmek servisi" yazdılar. Yazının altına cep telefonlarını da yazan fırıncı kardeşler, kendilerini arayan yaşlıların evlerine ya kendileri ya da işçiler ile ekmekleri götürüp teslim ediyorlar.
65 yaş üstündeki kişilerin evlerinden çıkmasını istemeyen Yüksel kardeşler, "Yeter ki bizi arasınlar nerede olursa olsun onlara ekmek götüreceğiz. Çünkü yaşlılar bizim atalarımız onlar bizim için çok kıymetliler. Yeter ki onlar dışarı çıkmasın. Bu koronavirüsü belasını el birliğiyle hep birlikte yeneceğiz" dediler.
ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Siz evde kalın biz emrinizdeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA