Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dilenirdim, o köpekleri yine de öldürmezdim

Giriş Tarihi: 26.3.2020 ABONE OL
Dilenirdim, o köpekleri yine de öldürmezdim
ADANA'NIN Kozan ilçesinde hayvan barınağında aç kalan köpeklerin birbirlerini yemesinin yankıları sürüyor. 9 yıl barınak sorumlusu olan ve 4 ay önce tazminatsız işten çıkartılan Nevra Ünlü (37), "Belediye yetkilileri barınakta görevli iki işçiye geceleri toplattıkları köpekleri katlettiriyorlardı. Olay ortaya çıkarınca susmamı istediler. Susmadığım için işime son verdiler. Ben oradaki köpekleri anne şefkatiyle seviyordum. Eğer görevimin başında olsaydım dilenirdim yine de onları aç bırakmazdım" dedi.

ONLAR CANIM CİĞERİM
Kozan Hayvan Barınağı'nda 4 yıl gönüllü, 5 yıl ise sözleşmeli olarak 9 yıl sorumlu olarak çalışan Nevra Ünlü, barınakta yaşanan olayın şokunu yaşadığını kaydetti. Görev yaptığı yıllarda köpeklere bir anne şefkatiyle yaklaştığını ifade eden Ünlü, "Onlar benim canım, ciğerim, her şeyim. Onlarsız bir hayat düşünemiyorum. O görüntüleri gözyaşları içinde izlerken fenalaştım. Hiç mi vicdanları sızlamadı? Yazıklar olsun" diyerek tepkisini dile getirdi. İlçede köpeklerin toplanıp barınağa getirilmediğini ve yanında işçi olarak çalışan iki kişi tarafından katledildiğini iddia den Ünlü, "Bu durumu öğrendikten sonra belediye görevlileri bana barınakta bulunan diğer köpekleri de Ceyhan ilçesine götürüp bırakmamı istediler. Susmam için çok baskı yaptılar. Ama ben bu vahşete sessiz kalamazdım. Sonunda beni tehdit, yüz kızartıcı maddeden tazminatsız işime son verdiler. Bundan dolayı işsizlik maaşı da alamıyorum" diye konuştu. Hayvan barınağını gönüllü desteğiyle ayakta tutmaya çalıştığını, belediyenin bu konuda desteğini görmediğini de ifade eden Ünlü, "Barınaktaki köpekler hiç bir zaman aç kalmadı. Gerek kendi maaşımla gerekse gönüllülerin desteğiyle mamalarını alırdım. Ama şimdi oradaki hayvanlar açlıktan birbirlerini yiyorlar. Dilenirdim, gururuma ezilir yine de o hayvanların karınlarını doyururdum" şeklinde konuştu. Öte yandan Kozan Kaymakamlığından yapılan yapılan yazılı açıklamada, "Olayın ardından hemen Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte yerinde inceleme yapılmış, görülen kusur ve eksikliklerle ilgili belediyeye idari para cezası uygulanmış, belediye tarafından sorumlu kişiler hakkında soruşturma açılması sağlanmış ve yerel imkanlar ölçüsünde barınağa kuru mama takviyesi yapılmıştır. Bundan sonra da konunun ilgili mevzuatlar çerçevesinde takibinin yapılacağı kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

BELEDİYE BAŞKANI İNTİKAMINI ALDI
Sosyal medyada tekrar hayvan barınağının başına geçmesi konusunda büyük destek verilen Nevra Ünlü, "Belediye başkanı Kazım Özgan daha önce başkanlık yaptığı dönemde de hayvanları öldürüyordu. Benden intikamını aldı" dedi.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Dilenirdim, o köpekleri yine de öldürmezdim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA