Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nasıl başladıysa öyle bitsin

Kulübü’nün sportif direktörü Fatih , SABAH Güney’e konuştu. İbradı, pandemi sürecinde takımın içinde bulunduğu durumu, küme düşme tartışmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı...

Giriş Tarihi: 23.5.2020 ABONE OL
Nasıl başladıysa öyle bitsin

"Pandemi süreci içerisinde yaklaşık 3 aydır devamlı Gaziantep'te kulübümüzde mesai yaptım. Sürecin başladığı günden beri bizim için birinci öncelik teknik heyetimizin, futbolcularımızın, personelimizin ve ailelerinin sağlığı. Genel müdürümüz, kulüp menajerimiz ve tesis müdürümüz ile yoğun bir mesai verdik. Yönetimimiz pandemi süresince futbolcularımızın moralini yüksek tutmak adına kısmi de olsa iki kez ödeme yaptı. Futbolcularımız ve personelimizin evlerine gıda yardımının yanında futbolcularımızın formdan düşmemesi için evlerine antrenman malzemesi gönderdik. Pandemi ile ilgili alınan kararları anında paylaştık." "TFF, futbolu statü ve talimatlarla yönetir. Fakat pandemi süreci futbolun hukukunda olmayan bir olay. Bundan dolayı karar vericilerin işi gerçekten çok zor. Hiç kolay değil. Biz Gaziantep FK olarak pandemi sürecinin başından beri ligin oynanmasından yana bir duruş gösterdik. Ayrıca lig nasıl başladıysa aynı statüye göre sonlanmalı. Aksi halde hakkaniyetli olacağını düşünmüyoruz. "Bizim için en önemli hedef ligde kalıcı olmak. Bu ligi hazmetmek. Bu hedef doğrultusunda şuan tabelada iyi bir konumda olsak da futbol rehaveti asla kabul etmez. Teknik heyetimiz de futbolcularımızda bunun farkında. Önümüzde halen alınması gereken puanlar var." "Teknik direktörümüz Sumudica, futbol ile yaşayan bir teknik direktör. Futbolcular ile iletişimi çok iyi. Heyecanını sahaya ve takıma çok iyi yansıtıyor. Üzüntüsünü ve sevincini yoğun yaşayan ve bunu belli eden bir futbol adamı. Ve en önemlisi iyi bir çalıştırıcı ve taktisyen. Birlikte çalışmakta bir güçlük görmüyorum. Sonuçta hepimizin hedefi belli: Gaziantep FK'nın başarısı."

MAÇ SAATLERİNE DİKKAT EDİLECEKTİR

Gaziantep'te haziran ayı sıcaklığı 35 dereceyi zorlayacak gibi. Futbol oynamak kolay olacak mı? Muhakkak ki kolay değil. Ama şu an gerçekten tüm dünya olarak anormal bir süreçteyiz. TFF hem müsabakaların başlama saatleri hem de müsabaka esnasında verilecek su molaları gibi konularda mutlaka bazı kararlar alacaktır diye düşünüyorum.

YAPACAĞIMIZ TRANSFER ALTYAPIMIZA BAĞLI

PANDEMI altyapıdaki genç futbolcular için çok iyi bir fırsat. Altyapı sorumlumuzdan profesyonel takımımıza namzet 18 genç futbolcunun isim listesini Sumudica'ya teslim ettim. Genç futbolculara ve yetiştiriciliğe önem veren bir ekolden geliyorum. Genç futbolculara her zaman inandım. Şu anda da profesyonel takımımızda altyapımızdan yetişmiş ve yakın zamanda belli bir tecrübeye eriştiğinde uzun yıllar takımımıza hizmet edecek 19 yaşında bir kalecimiz var.

MUSTAFA BURAK BOZAN.
Tabii ki hedefimiz bu sayıları çoğaltmak. Altyapı sorumlumuz ile önümüzdeki günler ve yeni sezon için görüşmeleri yaptım. Kendisinden profesyonel takımımıza namzet 18 genç futbolcunun isim listesini aldım. Listeyi hocamız Sumudica'ya teslim ettim. Hocamızdan gelecek raporla yeni dönem için transfer politikamızı belirleyeceğiz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Nasıl başladıysa öyle bitsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA