Daka, Yüksekova’da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Giriş Tarihi: 15.5.2015 20:08 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 06:49
Daka, Yüksekova’da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) 2015 yılı mali destek programı Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası konferans salonunda yapılan toplantı ile ilan edildi.
Toplantıya DAKA temsilcilerinin yanı sıra Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Özdemir, iş adamları ve proje sahipleri katıldı. Toplantıda DAKA’nın 2015 mali destek programını DAKA Yönetim Birim Başkanı Abdullah Çiçek açıkladı.
Çiçek’in açıkladığı mali destek programı şu şekilde:
"Toplam 13.500.000TL’lik bütçeye sahip destek programının genel amacı TRB2 Bölgesi’nde (Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van illeri) imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin kapasitelerinin artırılması, ürün/hizmet çeşitlerinin ve/veya kalitelerinin geliştirilmesi, pazarlama imkânlarının genişletilmesi yoluyla bölgesel ekonomik büyümeye ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamaktır. Program kapsamında, TRB2 Bölgesinde faaliyet gösteren uygun başvuru sahibi KOBİ’lerin; AR-GE, markalaşma; kalite sertifikasyonu, yeni ürün üretilmesi, ürün çeşitlendirilmesi, üretim kapasitesinin artırılması ve enerji maliyetlerinin düşürülmesine yönelik olarak gerçekleştirecekleri yatırımları desteklenecektir. Programda sadece bims briket üretimi, hazır beton üretimi, parke taşı, bordür taşı, agrega üretimi dışında kalan imalat sektörleri desteklenecektir. Bunun yanında, tekstil ve konfeksiyon, tarım ve hayvancılığa dayalı gıda imalatı, medikal ürünlerin imalatı ve öz tüketime yönelik yenilenebilir enerji yatırımları öncelikli olarak desteklenecektir. Proje başvuruları 03 Ağustos 2015 saat 23.59’a kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılmalı ve gönderilmelidir. Saat 23.59 itibarıyla sistem otomatik olarak kapanacak ve sonrasında herhangi bir değişiklik veya gönderim işlemi yapılamayacaktır. Projenin KAYS üzerinden alınan çıktısı, diğer belgelerle birlikte elden 10 Ağustos 2015 saat 17.00’ye kadar DAKA’ya teslim edilmelidir.
Destek almaya hak kazanan proje sahipleriyle sözleşmelerin imzalanması öngörülen tarih 18.12.2015’dir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daka, Yüksekova’da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN