Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksekova’da Uçurtma Şenliği

Giriş Tarihi: 16.5.2015 21:18 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 22:54
’nin Yüksekova ilçesinde Yüksekova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından uçurtma şenliği düzenlendi.
İlçenin Orman Mahallesi’nde düzenlenen uçurtma şenliğine, Yüksekova Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüsnü Beşer ve Aydın Oyman, Demokratik Toplum Meclisi, Kurdi-Der, İl Genel Meclisi Üyeleri, Üveyş Ana İlkokulu yöneticileri ve öğrencileri, Kültür Komisyonu üyeleri, Eğitim Destek Evi öğretmen ve öğrencileri ile yediden yetmişe çok sayıda yurttaş katıldı.
Şenliğe katılan çocuklara 400 uçurtma dağıtıldı. Rengarenk uçurtmalarla gök yüzünü süsleyen çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı. Şenlik sırasında Yüksekova Belediyesi Halkoyunları ekibi de bir gösteri düzenledi.
Şenlikle ilgili bilgi veren Yüksekova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hatem Deniz Öztekin, "Bu yıl ilk defa uçurtma şenliği düzenledik. Yüksekova’da ilk defa böyle bir etkinliğimiz oldu. Bu şenliği gelenekselleştirmeyi düşünüyoruz. Bu şenliğimiz ana dil gününe adadık. Bugün özellikle amacımız çocukları doğayla bütünleştirip özgür kılmaktı. Çocukların rüzgar ve güneşle arkadaş olmalarını sağladık. Biz de çok mutluyuz. Çocuklar çok eğlendiler" dedi.
Şenlik çekilen halaylar ve çevre temizliği ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekova’da Uçurtma Şenliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN