Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatso’dan İş Adamı Karahanlı’ya İstihdam Plaketi

Giriş Tarihi: 30.6.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 13:01
Hatso’dan İş Adamı Karahanlı’ya İstihdam Plaketi
(İHA) – Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (HATSO), yaklaşık 400 kişiyi bünyesinde istihdam eden genç iş adamı Aytekin Karahanlı’ya istihdama sağladığı katkıdan dolayı teşekkür plaketi verdi.
Hakkari’de dar gelirli ailelere yardım eli uzatan ve dışarıda eğitimlerini sürdüren öğrencilere desteğini esirgemeyen iş adamı Aytekin Karahanlı plaketle ödüllendirildi. HATSO Başkanı Servet Taş, plaket töreninde yaptığı konuşmada, Hakkari kent merkezinde yaklaşık 8 bin il geneli ile birlikte 50 bin işsizin olduğunu söyledi. Taş, burada istihdama yönelik atılan her adımın önemli ve büyük olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Açılan her iş yeri bizim için umuttur. İnşaat sektörünün alt ve üst yapısında değerli iş adamımız Aytekin Karahanlı’ya huzurunuzda teşekkür ediyorum. İş adamımız kendi bünyesinde 400 kişiyi istihdam ettiği için kendisine şükran plaketini sunduk. İstihdama yaptığı katkı inşallah diğer iş adamlarına örnek olur. Yörede istihdam sunan iş adamlarını her zaman desteklemeliyiz.”
HAKKARİ’DE TEŞVİK DESTEKLİ 5 YILDIZLI OTEL MÜJDESİ
İşsizliğin arttığı Hakkari’de 400 kişiyi istihdam etmenin mutluluğunu yaşayan iş adamı Aytekin Karahanlı, Hakkari’nin hizmetin en iyisine layık olduğunu söyledi. Karahanlı, HATSO başkanına plakete layık gördüğü için teşekkür ederken sözlerini şöyle sürdürdü: "Gönül Hakkari’de olaylar olmasın istiyor. Huzur ortamında daha güzel hizmetlere imza atmış olacaktık. Ama ne yazık ki bölgemizde olaylar var. İş adamları ile bir araya gelip burada fabrika açıp bir çok kişiye iş imkanı sağlamak isterdik. Ama ne yazık ki can ve mal güvenlikleri olmadığı için yatırım yapamadılar. Bizde bunlara rağmen SGK’lı 400 kişiye iş imkanı sağladık. İleri tarihlerde inşallah daha iyi projelerimiz olacak. Bu projenin hizmete girmesi halinde 100 kişiye iş istihdamı sağlanacaktır. Ayrıca, batıdaki iş adamlarımız çözüm sürecine katkıda bulunmak için buraya gelip yatırım yapmalarını bekliyoruz. Projeleri varsa bizde yardımcı olmaya hazırız ve birlikte hareket edebiliriz."
Plaket törenine HATSO yönetim kurulu katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatso’dan İş Adamı Karahanlı’ya İstihdam Plaketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN