Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye 6 Mahalle İçin Kolları Sıvadı

Giriş Tarihi: 1.7.2015 15:39 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
Belediye 6 Mahalle İçin Kolları Sıvadı
Belediyesi kent merkezinin altı mahallesinde bulunan dere yatakları ve tahliye kanallarının temizlenmesi için çalışmalar başlattı.
Hakkari’nin, Berçelan, Gazi, Dağgöl, Biçer, Keklikpınar ve Yeni Mahalle’de bulunan dere yatakları ile tahliye kanallarının bilinçsiz kirletmesi sonucu ortaya çıkan manzaralar kentte ciddi bir çevre sorunu haline gelip, insan sağlığını tehdit etmekte. Kentteki çevre sorununu ortadan kaldırmak için harekete geçen Hakkari Belediyesi, belediyenin Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı bir ekibi görevlendirdi. Görevlendirilen ekip mahallerdeki dere yatakları ve kanallarda incelemelerde bulundu.Yapılan incelemelerde dere yataklarının ve kanaların büyük oranda katı atık ve çöplerle dolduğu tespit edilirken, buralarda gerçekleştirilecek temizlik çalışmalarının plan ve projesi hazırlandı. Belirlenen plan ve projede ciddi anlamda kirlenen dere yataklarının temizliğini iş makinelerin yapacağı belirtilirken, kanallar temizlik personelleri tarafından temizlenecek.
“DERE YATAKLARINDA 100 KAMYON YÜKÜ ÇÖP VAR”
Altı mahalledeki dere yatağı ile tahliye kanallarının temizlenmesine ilişkin bilgiler veren Hakkari Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürü Erhan Okay; “Hakkari Belediyesi olarak uzun süreden beridir kentimizde temiz bir çevrenin oluşması için büyük bir gayret içerisindeyiz. Fakat ne yazık ki kentimizde bilinçsiz bir çevre kirliliği var, bunun önüne geçmek zor oluyor. Tabi biz belediye olarak kentin çevre temizliği konusunda tüm sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda altı mahallemizde bulunan dere yatakları ile tahliye kanallarında temizlik çalışması başlatıyoruz. Buralarda çok ciddi bir çevre sorunu oluşmuş olup, bu durum insan sağlığını tehdit etmektedir. Gerekli incelemelerimizi yapıp temizlemesi için gerekli plan ve projemizi hazırladık. Dere yataklarında 100 kamyon yüküne yakın katı atık ve çöp bulunuyor, bunun için dere yataklarına iş makinelerimiz ile gireceğiz. Tahliye kanalları da temizlik personellerimiz tarafından temizlenecek. Hakkari’de yaşayan her vatandaşın çevresini koruması gerekiyor, bu kentte hepimiz yaşıyoruz. Her insan için başta sağlık önemli olup bu nedenle Hakkari’de yaşayan her vatandaşın çevreye karşı daha duyarlı olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye 6 Mahalle İçin Kolları Sıvadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN