Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Culha: “Söz Konusu Eğitimse Gerisi Teferruattır”

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:38
Culha: “Söz Konusu Eğitimse Gerisi Teferruattır”
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Eğitim ve Bilim İşgörenleri (Eğitim İş) Sendikası Arsuz Temsilciliği’nin açılışına yaptı.
Karaağaç Mahallesi’nde gerçekleşen açılış törenine Başkan Culha’nın yanı sıra CHP Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, Arsuz Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda öğretmen katıldı.
Sivil toplum kuruluşlarının değişen ve gelişen dünya düzeninde üstelendiği misyona dikkat çeken Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Belediye olarak STK’ları çok önemsiyoruz. Bizler, sivil toplumun yönetime katılımının önemini ve değerini bilen bir yönetim olarak, Arsuz’da buna katkı sunacak her türlü sivil toplum girişimini sevinçle karşıladığımızın bilinmesini isteriz. Özellikle toplumsal gelişimin can damarı olan eğitim alanında böyle bir girişimin yapılması, ilçemizdeki eğitimcilerimizin örgütlenmesi bizim için elbette ki çok önemli bir gelişmedir. Eğitim-İş Sendikası’nın ilçemizde temsilcilik açması bu anlamda bizleri çok sevindirdi. Sendikanızın ilçemizin gelişimine ve çocuklarımızın aydınlık bir bilinçle eğitimine önemli katkıları olacağına eminiz. Ben de eğitim fakültesi mezunuyum, öğretmenlik de yaptım. Bu nedenle eğitimcilerin sorunlarını çok iyi biliyorum. Başkan yardımcılarıma ve müdürlerime ‘Konu eğitimse sorunu bana yansıtmadan çözün.’” talimatı verdim. Çünkü eğitim çok hassas bir konu” derken, eğitim adına yapılan çalışmalardan söz etti.
Eğitim İş Sendikası Arsuz Temsilcilik Başkanı Mehmet Ekşili ise her türlü baskı ve sindirme politikalarına karşı dimdik duran sendikalarının güçlenerek büyümeye devam ettiğini belirterek, “Eğitim-İş, kitle ve sınıf sendikacılığının gereklerine odaklanmış, Atatürk’e ve devrimlerine yürekten bağlı, adalet - eşitlik - özgürlük gibi evrensel değerleri kendisine ilke edinmiş bir emek örgütüdür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Culha: “Söz Konusu Eğitimse Gerisi Teferruattır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN