Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırıkhan’da Doktora Saldırıya Kınama

Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Kırıkhan’da Doktora Saldırıya Kınama
’ın Kırıkhan ilçesinde, sağlık çalışanları Devlet Hastanesi’nde hasta yakını tarafından saldırıya uğrayan Op. Dr Ebru Güler’e destek verip saldırıyı kınadı.
Kırıkhan Devlet Hastanesi doktorları ve ilçede bulunan 2 özel hastane doktorları ve başhekimleri hastane önünde basın açıklaması yaptı. Devlet Hastanesi doktorlarından Ceren Açıkalın, yaptığı açıklamada, sağlık camiasında hizmet veren tüm çalışanlar olarak Dr. Ebru Güler’e yapılan bu çirkin saldırıyı esefle kınadıklarını ifade etti. Açıkalın, "Şu an yürürlükte olan, mevcut sistemdeki eksikliklerin yol açtığı aksamalar, maalesef özveri ile çalışan sağlık çalışanlarının bu üzücü olayları yaşamasına sebebiyet vermektedir. Yetkililerden yeni şiddet olaylarının yaşanmaması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını ve gereken önlemlerin alınmasını talep ediyoruz. Halkımızdan da eksikliklerden doğan bu aksamaları anlayışla karşılamasını bekliyoruz.
Son olarak ekip arkadaşımız Dr. Ebru Güler’in maruz kaldığı bu şiddet olayını kınıyor, artık hakarete uğramadan, dövülmeden, öldürülmeden güvenli ve huzurlu bir ortamda hizmet sunmak istiyoruz" dedi.
Saldırıya maruz kalan Op. Dr. Ebru Güler, "12 yıllık meslek hayatımda ilk defa başıma gelen bu olay beni çok üzdü. Bugüne kadar hastalarımla bir arkadaş gibi ilgilendim. İnşallah bu saldırılar benim olayımla ilgili son bulur. Arkadaşlarıma da bana destek oldukları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırıkhan’da Doktora Saldırıya Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN