Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez ’da

Giriş Tarihi: 13.4.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 17:41
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Hatay’da
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Müftülüğü hizmet binasının temel atma törenine katıldı.
Törende konuşan Görmez, Hatay’ın tarihi boyunca farklı dinleri, inançları, kültürleri bir arada yaşattığını belirterek, “Sevgili Peygamberimizin Kutlu Doğumunu idrak ediyoruz. Nasıl ki 14 asır önce geldi Efendimiz, parçalanmış bütün yürekleri birleştirdi. Onun veladetinin, Nisan yağmuru gibi 14 asır önce nasıl ki insanlığı karanlıklardan kurtardı. Onun Kutlu Doğumunun sene-i devriyesinin de birliğimize, kardeşliğimize vesile olmasını niyaz ediyorum” dedi.
Antakya’nın tarihi boyunca farklı kültürleri, medeniyetleri, inançları barış içinde birlikte yaşatabilmiş ve dünyaya gösterebilmiş bir şehir olduğunu belirten Görmez, "İnsanların ruhu ve bedeni vardır. Ben şehirlerin de ruhu olduğuna inanan biriyim. Antakya ruhu olan bir şehirdir. Binalar, tarım arazileri, fabrikalar, bütün bu belediye hizmetleri yer altı şebekeleri, su kanalları, elektrik kabloları vs. Ancak aslolan kalpler arasındaki merhamet şebekeleridir. Şehirlerin ruhu bunu verir. Şehir sakinlerinin kalpleri arasında merhamet şebekeleri kurulur ve bütün dünyaya yayılır. Hatay böyle bir şehrimizdir. Bugün sizlerle birlikte olmaktan, hizmetlerimizi daha iyiye taşıyacak müftülük binalarımızı sizinle birlikte açmaktan memnuniyet duydum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Hatay Müftülüğü binasının temeli atıldı.
Törene Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit, İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Hüseyin Hazırlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Hatay’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN