Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesinin Tapu Devri Yapıldı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 12:53
Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesinin Tapu Devri Yapıldı
’ın Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı esnafının 30 yıllık hasreti olan Küçük Sanayi Sitesine kavuşacağını söyledi.
Başkan Şanverdi, daha önce maliye tarafından belediyeye devredilen arsaların, Maliye Bakanlığı tarafından gönderilen yazı ile Küçük Sanayi Kooperatifine tapu devrinin yapıldığını belirtti.
Sanayi esnafının hizmetine sunulmak üzere üyelerin katkıları ile 211 dönüm sanayi arsası tapusunun alındığını, 47 dönümlük arsanın ise tapu işleminin tamamlandığını vurgulayan Şanverdi, toplam 258 dönümlük sanayi arsasına 76 bin metrekare kapalı alan inşa edileceğini söyledi. Şanverdi, ihaleye çıkarılacak ve en kısa sürede inşaata başlanılacak olan en az 100 metrekarelik iş yerlerinin yanında çıraklık okulu, eğitim binası, idari binalar ve cami de yapılacağını ifade etti.
Bakanlık tarafından tüm kontrollerinin yapıldığını ve projenin bitme aşamasında olduğunu dile getiren Şanverdi, bundan sonraki sürecin ihale aşaması olduğunu belirtti.
Ayrıca Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Koray Döner ise "Bu süreçte bizlere maddi ve manevi desteğini esirgemeyen her zaman arkamızda olan Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ye kendim ve esnafım adına tüm kalbi duygularımla teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesinin Tapu Devri Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN