Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Eski Antakya Evleri İçin Harekete Geçiyor

Giriş Tarihi: 10.7.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Büyükşehir Eski Antakya Evleri İçin Harekete Geçiyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, birçok alanda zengin bir çeşitliliği barındıran Antakya’nın eski evlerinde incelemelerde bulundu.
Başkan Savaş, sokak aralarında zengin bir tarihi dokuya sahip yapıların gerek restorasyon çalışmalarıyla gerekse de ticari anlamda yapılacak girişimlerle geleceğe tahrip edilmeden taşınabileceğini ifade etti.
Hataylıların bu konuda sorumluluk alarak hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Savaş, geçmişi günümüzde yaşatan bu tür yapıların tarihi bir bilinçle revize edilerek kullanılabileceğini veya bu konuda yetkin kurumlara devredilerek kullanıma çeşitli şekillerde açılabileceğini kaydetti.
Başkan Savaş, bugüne dek ihmal edilmiş ve çeşitli sebeplerle kaderine terk edilmiş Eski Antakya Evleri’nin vizyon projeli bilinçli bir revizasyonla şehre yepyeni bir çehre kazandıracağına yürekten inandığını vurguladı.
Binalar hakkında bilgiler alan Başkan Savaş, çoğu halen kullanımda olan ve bakımsızlık nedeniyle neredeyse yıkılma noktasına gelen Antakya Evleri konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak kısa bir süre zarfında harekete geçileceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Eski Antakya Evleri İçin Harekete Geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN