Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiliğinden “Patlama” Açıklaması

Giriş Tarihi: 22.7.2015 23:48 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 07:42
Valiliği, İskenderun ilçesinde AK Parti binası önündeki patlama sesinin, çöp konteynerine bırakılan “karpit” maddesinin su ile temasından kaynaklandığının düşünüldüğünü bildirdi.
Valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamada patlamada çıkan sesin havai fişek patlamasına benzer bir ses olduğu belirtilirken, patlamanın çöp konteynerlerine bırakılan “karpit” maddesinin su ile teması neticesinde oluştuğunun düşünüldüğü belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bazı basın yayın organlarında ilimiz İskenderun ilçesi AK Parti binası önünde bir patlama yaşandığı yönünde haberler yapılmıştır. Gazetelerin internet yayınlarında iddia edildiği gibi kamu düzenini bozucu bir patlama hadisesi yaşanmamıştır. Konu ile ilgili yapılan ön araştırma neticesinde aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir.
1. Söz konusu olay 22 Temmuz 2015 Çarşamba günü saat 18.40 sıralarında İskenderun İlçesi Ulu Cami Caddesi üzerinde bulunan çöp konteynerlerinin çöp arabasına boşaltılması sırasında meydana gelmiştir.
2. Çöp konteynerlerinin boşaltıldığı sırada ortaya çıkan duman ve havai fişek patlamasına benzer sesin, çöp konteynerine bırakılan “Karpit” maddesinin su ile teması neticesinde oluştuğu düşünülmektedir.
3. Söz konusu duman ve sesin kesin nedeni, yapılacak laboratuvar incelemesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay Valiliğinden “Patlama” Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN