Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da "Bereket Ormanları" Projesi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Iğdır’da Bereket Ormanları Projesi
’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan "Bereket Ormanı"na fidan dikildi.
Iğdır Yeşil Kuşak Kent Ormanı karşısındaki boş alanda oluşturulan ‘Bereket Ormanları’ alanında düzenlenen etkinliğe Iğdırlıların ilgisi büyük oldu.
Ağaç dikimi öncesi bir konuşma yapan Vali Haner, ülke genelinde ’Bereket Ormanları’nın; orman alanların genişletilmesi, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakılması, çocuklara ve gençlere ağaç sevgisinin kazandırılması maksadıyla oluşturulduğunu söyledi. Haner, “Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan Bereket Ormanı projesine bütün hanımlarımızı seferber ettik. Bu, ülkemizde orman farklığını artırmak amacı başlatılan bir proje, bu kapsamda bizde burada dikim yaptık. Iğdır’da genel anlamda proje kapsamında 10 bin fidan toprakla buluşturuldu. Proje kapsamında bu alana vatandaşlarımızla beş fidan diktik” dedi.
Programa katılan öğrencilerden Asude Aye ise, ‘bir hayat bir ağaç’ vurgusu yaparak, öncelikle Emine Erdoğan’a teşekkür ettiğini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından hazırlanan fidanlar katılımcılar tarafından toprakla buluşturuldu. Programda Vali Davut Haner’in eşi Sema Haner, Emine Erdoğan’ın gönderdiği hediye fidanı dikti.
Programa; Iğdır Valisi Davut Haner, eşi Sema Haner kurum müdürleri ve eşleri ile öğrencilere ile vatandaşlar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Iğdır’da "Bereket Ormanları" Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN