Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı Öğrencilerden Büyük Başarı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:15
Iğdırlı Öğrencilerden Büyük Başarı
Erzurum’da düzenlenen 46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrenciler Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması’na katılan 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.
Iğdır’da bulunan liselerden 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMK Anadolu Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi’nin katıldığı 46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrenciler Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Sergisi’ne Ardahan, Artvin, Erzincan, Kars, Rize Bayburt, Erzurum, Trabzon, Gümüşhane de katıldı. Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde sergilenerek yapılan değerlendirme sonucunda 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.
Konu hakkında açıklamada bulunan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit, başarılı olan okulları kutladığını söyledi. Dört proje ile Erzurum’da Iğdır’ın temsil edilmesinin çok güzel bir olay olduğunu ifade eden Cirit, “Bilindiği gibi 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, matematik alanın da 2 bin 400 proje arasında ilk 100’e girerek Erzurum’daki sergiye davet edilmiş. Değerlendirme sonucunda 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü olmayı başardı. Okulumuzun bu dereceyi alması bizi sevindirdi. Okul idaresini, danışman Matematik Öğretmeni Yusuf Aydemir ve öğrenciler Ayşe Parıldar ile Yeşim Angay’ı kutluyorum. Iğdır ili adına projede yine matematik alanında İMKB Anadolu Lisesi’nden iki, Atatürk Anadolu Lisesi’nden bir proje de ilk 100 proje arasına katılmaya hak kazanmış ve sergiye davet edilmişlerdir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Iğdırlı Öğrencilerden Büyük Başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN