Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mogadishu Kardeş Şehir Olmak İstiyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:08
Mogadishu Kardeş Şehir Olmak İstiyor
İş adamı Ali Çokyaşa’nın misafiri olarak ’ya gelen Mogadishu Belediye Başkan Yardımcısı Mohammed Shelk Elmi ve Abdirrezzak Adam Arsome, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret etti.
Mogadishu Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Sheik Elmi ziyarette yaptığı konuşmada, "Ülkemiz yüzyıllarca sömürü ülkesi halinde yaşadı. Dünya ülkeleri ülkemizi sömürürken bize tek yardım eden Türkiye oldu. Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri, ülkemizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu. Özellikle son yıllarda bu yardımlar had safhaya çıktı. Somali halkı olarak Türk Milletine olan hayranlığımız Türkiye’ye gelince bir kez daha artmıştır. Mogadishu olarak Isparta ile kardeş şehir olmak istiyoruz" dedi.
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, kardeş şehir talebine sıcak baktığını söyledi. Bu konuda gerekli çalışmaların başlatılacağını ifade eden Günaydın, konuklara yatırım ve çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Günaydın, "Türkiye’de yer altı çalışmalarını tamamlayan tek il Isparta. Çevrecilik açısından Çevre Bakanlığı tarafından her yıl ödüllendirilmekteyiz. Belediyelerin asli görevi olmamasına rağmen fabrika kurulması konusunda da büyük adım atan iller arasında birinci sıradayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mogadishu Kardeş Şehir Olmak İstiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN