"Kesik Baş" Davasında Müebbet Hapis Kararı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 20:32
’nın Yalvaç ilçesi Koruyaka köyünde 29 Ağustos 2012 tarihinde kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini öne sürdüğü iki çocuk babası Nurettin Gider’i tüfekle öldürdükten sonra başını keserek bir çuvala koyan ve köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında görülen dava sonuçlandı. Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada mahkeme heyeti Yıldırım hakkında müebbet hapis cezası verdi.
İstanbul Feminisit Kollektif grubundan yaklaşık 25 kadının da izlemek için geldiği duruşmada, heyetten avukat olduğu öğrenilen iki kadının duruşmayı izlemesine izin verildi. Duruşmada, her iki tarafın avukatlarının savunmalarının ardından mahkeme heyeti Yıldırım’a ‘kasten adam öldürme’ suçunu işlediği gerekçesiyle müebbet hapis cezası verdi.
OLAYIN GEÇMİŞİ
Isparta’nın Yalvaç ilçesi Koruyaka köyünde 2 çocuk annesi Nevin Yıldırım, 29 Ağustos 2012 tarihinde kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini öne sürdüğü 2 çocuk babası Nurettin Gider’i tüfekle öldürdükten sonra, başını keserek bir çuvala koydu ve köy meydanına attı. Yıldırım, tutuklu yargılandığı sırada 17 Kasım 2012 tarhinde bir kız bebek dünyaya getirdi. DNA testi sonucu babalığı belirlenen Nurettin Gider’in nüfusuna kayıt edilen bebek, anne Nevin Yıldırım tarafından istenmeyince devlet korumasına alınarak koruyucu bir aileye verildi. Yıldırım, “canavarca hisle adam öldürme ’ iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. Yıldırım’ın akıl sağlığının yerinde olduğuna dair Adli Tıp Kurulu raporu 2014 yılı kasım ayında mahkemeye sunulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kesik Baş" Davasında Müebbet Hapis Kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN