Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tıbbi Onkoloji Gündüz Kemoterapi Tedavi Ünitesi Yenilendi

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Tıbbi Onkoloji Gündüz Kemoterapi Tedavi Ünitesi Yenilendi
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Tıbbi Onkoloji Gündüz Kemoterapi Tedavi Ünitesi dizayn edilerek kemoterapi koltuk sayısı artırıldı.
İç Hastalıkları Anabilim Dalı Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Koçer, kanser hastalarında uygulanan güncel tedavi yaklaşımlarıyla hastaların tedavisinin yapıldığını söyledi. Koçer, "Bu bağlamda kliniğimiz 2002 yılından bu yana aktif olarak hizmet vermektedir. Gelişen tedavi modelitelerine paralel olarak kliniğimizde sistemik tedaviler uygulanmaktadır. Çok yakın zamanda ayaktan kemoterapi ünitemiz yeniden dizayn edilmiş olup, daha konforlu, artan kemoterapi koltuk sayısı ile daha fazla hastaya tedavi verilebilmesi mümkün olmaktadır" dedi.
Sadece ünitenin genişlemiş olması değil aynı zamanda ilaçların hazırlanmasının da otomatik sistemle gerçekleştirildiğini kaydeden Doç.Dr. Koçer, dijital ortamda kontrollerinin sağlandıktan sonra alanında deneyimli sağlık personeli tarafından uygulamasının gerçekleştirildiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tıbbi Onkoloji Gündüz Kemoterapi Tedavi Ünitesi Yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN