Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Ihlamur Ağaçları Çiçek Açtı

Giriş Tarihi: 29.6.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 13:46
Isparta’da Ihlamur Ağaçları Çiçek Açtı
Kentte bugüne kadar dikilen ve şu anda çiçek veren ıhlamurların en iyi kaliteye sahip olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, "Isparta genelinde mahallelerimizde ıhlamurlar diktik. Ihlamur insana huzur verir, stresi ortadan kaldırır" dedi.
Belediye başkanlığı sürecinde 60 bin adedin üzerinde ıhlamur ağacı dikildiğini ve şu anda ilk diktikleri ağaçların 10-15 yaş arasında olduğunu aktaran Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şu anda ıhlamur ağaçlarının çiçek açtığını belirtti.
Diktikleri ıhlamur ağaçlarının kalite açısından oldukça üst düzeyde olduğunu dile getiren Başkan Günaydın, şehrin hemen her noktasında ıhlamur ağacı görmenin mümkün olduğunu ifade etti. Başkan Günaydın, ıhlamur ağaçlarının çiçek verdiğini ve toplanılması gerektiğini hatırlatarak vatandaşlara "Buradan Ispartalı hemşehrilerimize çağrıda bulunuyorum. Halkımız bu haftayı ıhlamur toplama haftası yapsın. Ihlamurların dallarının kırılmadan vatandaşlarımız tarafından toplanmasını istiyorum. Ihlamurların sehpalar kurularak en üst dallarına kadar toplanmasını diliyorum. Çok değerli bir bitki. Ihlamurlar tüm Isparta halkının malıdır" çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta’da Ihlamur Ağaçları Çiçek Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN