Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOBB Meslek Lisesi, Eğitim Ve Öğretime Hazır

Giriş Tarihi: 30.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 17:43
Isparta TOBB Meslek Lisesi, Eğitim Ve Öğretime Hazır
’da Gül Küçük Sanayi Sitesi’nde inşa edilen TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2015-2016 eğitim ve öğretim yılından itibaren faaliyete başlamasına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onay verildiği bildirildi.
Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, lisenin yapımı için katkıda bulunanlara teşekkür ederek, Gül Sanayi Sitesi esnafının bir rüyasının gerçeğe dönüştüğünü belirtti. Okul bünyesinde itfaiyecilik, kozmetik, otomotiv, motor, kaporta, boya gibi bölümlerin açılacağını bildiren Mehmet Boyacı, "Öğrenciler 9’uncu sınıfta ortak dersleri görecek. 10’uncu sınıfa geçerken, ilgilerine ve başarılarına göre bölüm seçecekler. Ayrıca yabancı dil öğretimi de olacak" dedi.
Yeni eğitim ve öğretim dönemi için okulun ihtiyacı olan yurdun yapımının tamamlanmasının mümkün olmadığını da sözlerine ekleyen Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, Çıraklık Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan 170 kişilik yurdun, geçici olarak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tahsis edilmesini istediklerini açıkladı. Boyacı, yurdun özellikle ilçelerden ve köylerden gelecek öğrencilerin barınması için en önemli ihtiyaç olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta TOBB Meslek Lisesi, Eğitim Ve Öğretime Hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN