Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın Aydın’dan Çöp Poşetlerinden Hazırlanan Kostümle Albüm Tanıtımı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:55
Boğaziçi Köprüsü’nde çevre ve doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla “Pıt Pet” albümünün tanıtımını yapan Hakkarili türkücü Aydın Aydın’ın tanıtım gecesi renkli görüntülere sahne oldu.
Türkiye’de ilk defa hayvanlarla düet yapan ve her defasında yaptığı klip ve şarkılarla gündeme gelen ünlü türkücü Aydın Aydın, dün yoğun kar yağışı ve fırtınaya rağmen gece yarısı Boğaziçi Köprüsü’ne çıkarak Türkiye’nin farklı illerinde çekilen Türkçe ve Kürtçe olarak hazırladığı albümünün tanıtımını yaptı. Pet, poşet, ömrü bitmiş piller ve yere atılan çikletlerden tasarladığı elbiseyi giyerek gece yarısı Anadolu ve Avrupa yakasını birbirine bağlayan Boğaziçi Köprüsü’nde albüm tanıtımını yapan Aydın, Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi’nde de “Pıt Pet” isimli albümü için bir tanıtım gecesi düzenledi. Kar yağışı ve tipiye rağmen ünlü türkücü Aydın Aydın’ı sanatçı dostları da yalnız bırakmadı. Geceye Kuzey Irak ve Türkiye’nin değişik illerinden katılan sanatçılar, çöp ve pet şişelerle süslenen sahnede birbirinden güzel türküler seslendirdiler. Pet, poşet, ömrü bitmiş piller ve yere atılan çikletlerden tasarladığı kostümle sahne alan ünlü türkücü Aydın Aydın, sanatçı dostları tarafından ayakta alkışlandı.
Albüm tanıtımına katılan sanatçılar ise, ellerindeki siyah çöp dolusu poşetlerle herkesin şaşkın bakışları arasında sahneye çıktılar. Burada temiz bir dünya için herkesin çevreye sahip çıkması gerektiği mesajlarını veren sanatçılar, Mersin’in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan’ın yakılarak öldürülmesini de kınadılar. Ünlü türkücü Aydın Aydın, ünlü tiyatrocu Metin Keçeci ve beraberindeki ünlü sanatçılar, Özgecan ve katledilen tüm kadınlar için şarkılar seslendirerek, bu tür olayları kınadılar. Sahnede kadın şiddetine yönelik sırasıyla görüşlerini belirten sanatçılar, bu tür vahşetlerin son bulmasını istediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Aydın’dan Çöp Poşetlerinden Hazırlanan Kostümle Albüm Tanıtımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN