Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spor Sevdalısı Patron

Giriş Tarihi: 23.2.2015 11:58
Türk Sporseverlere önce golf sahası yaparak ve ardından da golf kulübü kurarak hizmet vermeye başlayan ünlü iş adamı Nuri Özaltın, bu sene 50 milyon Dolarlık yatırımıyla Avrupa’nın en kapsamlı ve modern, çok amaçlı spor kompleksini hizmete açtı.
Gloria Sports Arena ve diğer tesisleri gazetecilerle gezerken gözümüzden kaçmayan, Nuri Beye göre küçük ama bizlere göre çok büyük bir olaya şahit olduk.
Ziyaretimizde spora ne kadar âşık olduğunu gördük. Öyle ki; Antalya’da bulunan üç oteli, golf kulübü ve spor kompleksin de çalışan personeli için 500’er kişilik iki tane personel lojmanı yaptırmış. Lojmanlarında da otellerinde bulunan tüm spor malzemelerinin de bulunduğu spor salonu yaptırmış. Personeline izin gününde ve mesai saati dışında spor yapma imkânını sunmuş. Türkiye’de ilk defa bir lojmanda spor salonu ve tam donanımlı adeta beş yıldızlı bir otel konforunda spor imkânını sunması, Nuri Beye sıradan gibi gelirken bizler ise burada çalışan personelin çok şanslı olduğunu düşündük.
ÇALIŞANLARIM BENİM MESAİ ARKADAŞLARIM
Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın’a, “Bunlara gerek var mıydı?” diye sorduğumuzda ise, Gloria Sports Arena’nın da sahibi Nuri Özaltın yaptığı açıklamada; “Ben personelimi sadece çalışanım olarak görmedim. Onlar benim mesai arkadaşlarım. Evet, ben işverenim… Ama çalışanlarımın, çalışma anında spor yapma imkânları yok. Hiç olmazsa onların kaldıkları, onlara tahsis ettiğim konforlu lojmanlarımda spor yapabilsinler istedim... Bu amaçla iki lojmanımda 1000 kişi kalıyor… Odalar 2’şer ve 3’er kişiliktir. Lojmanlarda oyun salonları, kafeteryalar, maç izleme salonlarımız mevcuttur. İzin gününde dahi personel için yemekhane yemek yiyebilme imkânı sunuyoruz. Bize ait olan, Gloria Golf Resort, Gloria Verde Resort ve Gloria Serenity Resort otellerimizde çalışanlarımıza sunduğumuz imkânların, diğer firmaların çalışanlarına sunduğu imkândan farklı ve daha iyi kalitede olmasını istedim. Bunu da başardığımı düşünüyorum. Bu durum hem biz işverenleri hem de çalışanlarımızı mutlu ediyor. ” diyerek bundan duyduğu mutluluğu ifade etti.
DEVLET, PLAKETLE ÖDÜLLENDİRMELİ
Ne diyelim böyle sporsever patronların Türkiye’de çoğalması dileğimizle bunların öncüsü Nuri Özaltın’ı saygıyla alkışlıyoruz. Biz değil çalışanlarda aynısı söylüyorlar. Burada çalıştığımız için kendimizi şanlı hissediyoruz diyorlar… Devletinde, Nuri Özaltın’ın bu çalışmalarını karşılıksız bırakmayacakları inancındayım. En azından verilecek bir plaket ile spora katkısını daha da artırırlar kanaatindeyim. Bizden söylemesi. Bu gibi iş adamlarını spordan soğutmayalım, hiç olmazsa sağlıklı bir nesil için atılan bu adımları karşılıksız bırakmamak lazım. Devletin ve hukümetin de en önemli projelerinden birisi de sigarasız ve sağlıklı bir hayat değil mi? İşte sağlıklı bir hayatın ilk örneği… Hem de devletten bir maddi beklentisi olmayan spor sevdalısı patrondan… O hakiki Özaltın’dan…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spor Sevdalısı Patron
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN