Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükçekmece’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Coşkusu

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:48
Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında konser veren Çeşni Dantel grubu, Büyükçekmeceli kadınlara müzik dolu bir gün yaşattı.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. Atatürk Kültür Merkezi(AKM) İbrahim Çallı Sergi Salonu’nda Büyükçekmece Fotoğrafçılar Derneği (BÜFOD) tarafından hazırlanan fotoğraf ve dantel sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi kursiyerleri ve eğitmenleri tarafından hazırlanan dantel sergisi kadınlardan yoğun ilgi gördü. Açılışı gerçekleştirdikten sonra sergileri dolaşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün eşi Hatice Akgün de kadınlara çiçek dağıtarak günlerini kutladı.
Sergi açılışlarını gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Başkanvekili Ahmet Şahin de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirterek, “Hizmetin temeli sevgidir ilkesiyle yola çıkan Büyükçekmece Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün’ün de dediği gibi ‘kadınlar dünyanın yarısı, hayatın tamamıdır’ bu vesile ile kadınlarımızın gününü kutluyoruz. Kadınlar deyince ne yazık ki en güzel en değerli varlık olarak gördüğümüz kadınları gününde dahi şiddete karşı uyarılarla geçiriyoruz. Güzelliğin olduğu yerde kadının olduğu yerde artık şiddetin konuşulmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu vesile ile kadınlar cinsiyet olarak karşısında olan erkekler uyarı yapılmasının zamanının gelip geçtiğini düşünüyoruz” dedi.
“ŞİDDETİN OLMADIĞI BİR DÜNYA DİLİYORUM”
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün eşi Hatice Akgün de, kadınlar için önemli bir günde bulunduklarını belirterek şunları söyledi: "Biraz önce hanımların elinin değdiği sergileri açtık. Şu an dantel sergisini açıyoruz. Bunları yapan kadın elleri, bunlara emek verenler kadın. Hanımların verdiği emekleri şu an görüyoruz. Çok mutluyum bugünü yaşamaktan. Böyle güzel sergileri yaşamaktan çok mutluyum. Kadın demek emekçi demek, kadın demek saygı duymak, sevgi duymak demek. Kadınlara önümüzdeki yıllarda daha fazla saygı sevgi duyulmasını, şiddetin olmadığı bir dünyada yaşamalarını diliyorum. Bütün dinlerde kadının önemli bir yeri vardır. Allah, kadınları erkeklere bir emanet olarak vermiştir. ’Cennet anaların ayakları altındadır.’ Her başarılı erkeği dünyaya getiren bir kadındır. Onun için kadınların değer görmesi gereken bir dünyada yaşamaları gerektiğini düşünüyorum ve herkesin kadınlar gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.
Sergi açılışlarının ardından sahneye çıkan Çeşni Dantel Grubu etkinliğe katılanlara eğlenceli dakikalar yaşattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükçekmece’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN