Beşiktaş’ta ‘Çağdaş Kibelelere Saygı’ Gecesi

Giriş Tarihi: 9.3.2015 22:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Beşiktaş Belediyesi tarafından ‘Ustalara Saygı’ etkinlikleri kapsamında Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel olarak kadınların toplum ve sanat hayatındaki yerinin konuşulduğu “Çağdaş Kibelelere Saygı” programı gerçekleştirildi.
Beşiktaş Belediyesi tarafından yaklaşık 10 yıldır düzenlenen ‘Ustalara Saygı’ etkinliklerinin bu ayki konusu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel “Çağdaş Kibelelere Saygı” oldu. Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde Faruk Şüyün’ün hazırladığı ve sunduğu gecede alanlarında ustalıklarını kanıtlamış konuşmacılar kadının dünkü ve bugünkü konumunu, cemiyet, kültür, sanat ve bilim dünyasında kadınları anlattı. 7 ayrı ‘Kibele’nin sahneye çıktığı geceye Beşiktaşlılar tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Program yapımcısı Faruk Şüyün, Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ustalara Saygı’ etkinliklerini 10 yaşında olduğunu dile getirerek, “10 seneden beri ayda 2 defa mesleğinin zirvesinde olan kültür, sanat, bilim, spor çeşitli dallardaki isimleri ustaları hayatta iseler çağırarak, değillerse de ailelerini çağırarak geceler düzenliyoruz. Bu gecelerde ustaların yakınları, dostları, onları sevenler, onların arkadaşları geliyor. Onların sevdiği müzikleri, görüntüleri sergileyerek ustaları anıyoruz. Onların içerisinde bazılarını yılda 2 kez tekrarlıyoruz. Onlardan birisi de bu akşamki ‘Çağdaş Kibeleler’ gecesi. 8 Mart’a en yakın olan pazartesi günü bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu akşam da mesleklerinin zirvesindeki 7 çağdaş Kibele buradalar. Ve konuklara kendi hayatlarından dünyada ve Türkiye’de kadının durumundan bahsediyorlar. Böyle keyifli bir gece yaşıyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş’ta ‘Çağdaş Kibelelere Saygı’ Gecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN