Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öldürülen Kadınlar İçin Bayrampaşa’da Kuran-ı Kerim Okundu

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programında, zulme uğrayarak hayatını kaybeden kadınlar için Kuran-ı Kerim okundu.
Bayrampaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi. Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve eşi Melahat Aydıner’in yanı sıra çok sayıda Bayrampaşalı kadın katıldı. Programda zulme uğrayarak hayatını kaybeden kadınlar için Kuran-ı Kerim okundu. Programa katılan kadınlar, hayatını kaybeden hemcinsleri için hep bir ağızdan dua etti.
“KADINLARIN OLDUĞU YERDE BAŞARI VARDIR”
“Gerek siyasi hayatımız, gerekse toplumsal hayatımızın içerisinde hanımların olmadığı hiçbir yer olamaz” diyen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Ayınder, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Onlarsız bir hayatı düşünmek mümkün değildir. O nedenle hayatımızın her noktasında, hayatımızın her yerinde hanımlarla biz hayatımızı idame ettiriyoruz. Çünkü cenab-ı hak kainatı yaratırken bizleri de hanımefendileri yarattı. Hem Adem babamızı, hem de Havva anamızı yaratarak kainatın bugünlere gelmesine sebebiyet verdi. O nedenle kadın ve erkekler arasındaki pozitif ayrımcılığın ortadan mutlaka kalkması gerekiyor. Kadınların olduğu her yerde mutlaka başarı vardır. Hanımların olduğu her yerde bir ciddiyet vardır. Özellikle bizler yönetim kurullarını organize ederken daima hanımefendilerin olması gerektiğini söyleriz. Çünkü hanımefendilerin olduğu yerde yanlış bir ifade kullanmak mümkün olmaz” şeklinde konuştu.
Programın açılışında konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in eşi Melahat Aydıner ise kadınlara tavsiyelerde bulunarak sabırlı ve özellikle çocuk yetiştirme noktasında dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldürülen Kadınlar İçin Bayrampaşa’da Kuran-ı Kerim Okundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN