Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhlas Vakfı Aslını Arayan Gençlik Projesi’ni Başlattı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek Programında yer verdiği ve İhlas Vakfı tarafından projelendirilen “Aslını Arayan Gençlik” organizasyonunun açılışı yapıldı.
İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü’nde yapılan açılışa İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Mehmet Okyay ve Heyet üyeleri ile öğrenciler katıldılar. Programda projenin detayları açıklanırken proje boyunca düzenlenecek aktiviteler de tanıtıldı.
Proje kapsamında futbol ve basketbol turnuvaları düzenlenirken ayrıca Yunus Emre, Mevlana Celaleddin-i Rumi, Hacı Bayram-ı Veli ve Es Seyid Abdülhakim Arvasi gibi manevi büyüklerin de kabirlerinin bulunduğu kentlere geziler yapılacak.
Belediyesi Mehteran Takımı’nın mehter marşları eşliğinde başlayan açılış programında konuşan İhlas Vakfı Bahçelievler Öğrenci Yurdu Müdürü ve Proje Koordinatörü Osman Gül, hazırlanan projede yer alan sportif aktiviteleri sunumlar eşliğinde tanıttı. Yaklaşık 250 öğrencinin yer alacağı futbol ve basketbol turnuvasının içeriğini anlatan Gül, katılan her öğrencinin ihtiyacı olan ekipmanların sağlandığını ve dağıtıldığını belirtti.
Spor turnuvaları dışında önemli merkezlere geziler düzenleneceğini de belirten Gül, bu gezilere yurtta kalan tüm öğrencilerin katılacağını söyledi. Bu organizasyonların gerçekleşmesinde bir çok kişinin emeği olduğunu söyleyen Gül, Vakıf ve öğrenciler adına değerli katkılarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na da teşekkür etti.
Gül’ün konuşmasının ardından turnuvaların kura çekimi yapıldı. Oluşturulan fikstür kapsamında müsabakaların tarihleri belirlenirken, yapılacak gezilerin de üniversitelerdeki sınav tarihlerine göre belirleneceği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhlas Vakfı Aslını Arayan Gençlik Projesi’ni Başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN