Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Giriş Tarihi: 12.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 16:41
Lazer operasyonlar hakkında bilinmeyenler, uygulama yapmak isteyenleri de tedirgin ediyor.
Doreen Estetik Merkezi’nin Kurucusu Şahin Yardımcı, lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.
Yardımcı, Lazer Epilasyonun acı verici bir işlem olup olmadığı konusunda, "Bu sorunun cevabı kullanılan cihaz, uzmanın tercih ettiği ışın derecesi ve uygulanacak bölgeye göre değişim gösterecektir. Herkesin ağrı eşiğinin farklı olabileceği de hesaba katılırsa, acı ve lazer epilasyon ilişkisinde sizin de kendi deneyiminizi yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Ancak bilinen şudur ki, acı duyduğunu söyleyen kadınlar dahi, bu acının çok da büyütülecek derecede olmadığını söylemektedirler" dedi.
Yardımcı, lazer epilasyon için önceden hazırlık yapılması gerektiğini belirterek, "Lazer epilasyon yapılacak bölgeye uygulamadan bir ay öncesine kadar, kılları kökünden alarak gerçekleştirilen hiçbir işlemin yapılmamış olması gerekir. Çünkü lazer ışınlarının asıl hedefi, kıl değil kıl köküdür" dedi.
Yardımcı lazer epilasyon sonrasında şunlara dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti:
"Lazer epilasyondan hemen sonra sıcak su ile duş almamak gerekir. Ayrıca ilk 24 saat içinde uygulama yapılan bölgeye deodorant benzeri kimyasallar uygulanmamalı. Lazer epilasyondan hemen sonra güneşe çıkılmamalı ve on beş gün süresince güneşlenilmemeli. Şayet bu mümkün değilse, koruyucu güneş kremleri kullanılmalı".
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN