Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldız Holding G2m’yi Satın Aldı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Yıldız Holding G2m’yi Satın Aldı
Ev dışı tüketim sektörünün faaliyet gösteren G2M, Yıldız Holding’e katıldı. Yıldız Holding, Actera Özel Sermaye Fonu’ndaki yüzde 64’lük hisse için şirketle anlaşma imzaladı. Hisse devri Rekabet Kurulu Kararı’nın ardından gerçekleşecek.
Yıldız Holding, ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren G2M’nin Actera Özel Sermaye Fonu’ndaki payını satın aldı. Holding ile Actera arasında imzalanan anlaşmaya göre, şirketin elindeki yüzde 64’lük hisse Rekabet Kurulu Kararı’nın ardından Yıldız Holding’e geçecek. G2M’nin kurucu ortaklarından Melih Şahinöz şirket ortağı olarak görevine devam edecek.
Son yıllarda dünyada en hızlı büyüyen pazarların başında ev dışı tüketim sektörünün geldiğine işaret eden Yıldız Holding Perakende Grubu Başkanı Mustafa Yaşar Serdengeçti, “Türkiye’de de benzer bir performans gösteriyor. G2M Türkiye pazarının bu alandaki önemli oyuncularından biri. Her biri kendi alanında güçlü markalarla ve tedarikçilerle uzun yıllara dayanan sağlam ticari ilişkileri var. Satın alım sonrasında da aynı çalışma sistemi devam edecek” şeklinde konuştu.
Yıldız Holding’in geleneksel kanala Horizon ve Hüner Pazarlama, modern kanala ise Pasifik ve Teközel şirketleriyle ulaştığına değinen Serdengeçti, şöyle devam etti:
“Ev dışı tüketimde ise Eksper Gıda ve Marsa şirketlerimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 10 binden fazla ürünü ve 17 bin kayıtlı müşterisi bulunan G2M, bu özellikleriyle Yıldız Holding’in ev dışı tüketim satış ve dağıtım zincirininüçüncü ve önemli bir halkası olacak. Yıldız Holding G2M’yi, yeni bir kanala açılımı sağlayan bir portföy şirketi olarak konumlayacak ve şirket Yıldız Holding çatısı altında bağımsız olarak varlığını sürdürmeye devam edecek. Yerli ve yabancı pek çok tedarikçi ve marka ile çalışan G2M’nin tedarik zinciri ve ürün portföyü mevcut şekliyle Yıldız Holding ile güçlenerek yoluna devam edecek”.
Yıldız Holding CFO’su Dr. Cem Karakaş ise, "Türkiye’de hızla büyüyen ev dışı tüketim sektöründeki işlerimiz, G2M’nin bünyemize katılması ile daha da gelişecek. 2014 yılında 600 milyon TL konsolide ciro yapan G2M ile beraber Yıldız Holding EDT cirosu yaklaşık ikiye katlanacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldız Holding G2m’yi Satın Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN