Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çamlı: "Dünyanın En Büyük Kulübüyüz"

Giriş Tarihi: 18.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 17:34
Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çamlı, dünyanın en büyük kulübü olduklarını belirterek, “Bizim olimpiyatlara aday 44 tane sporcumuz var. İnşallah 2016 Olimpiyatları’nda ülkemize en çok madalyayı bizim kulübümüz kazandıracak” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Türk sporundaki sorunların tartışıldığı buluşmada Çamlı, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün gerçekleştirdiği başarıları ve gelecekteki hedeflerini paylaştı. Çanakkale Şehitleri’ni anarak sözlerine başkan Çamlı, “Medeniyet insanı olarak hep birlikte verdiğimiz en son mücadelenin 100. yıl dönümü. Bu bahaneyle tekrar Çanakkale Zaferi’ni hayırla yad ediyoruz. Oradaki kınalı kuzularımızı hayırla yad ediyoruz ve hatırlıyoruz” diye konuştu.
“DÜNYANIN EN BÜYÜK SPOR KULÜBÜYÜZ”
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile yürüyen bir spor kulübü olduklarını söyleyen başkan Çamlı, “İstanbul deyince dünyanın en önemli markası. Üstüne başka marka tanımıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi dünyanın en büyük spor kulübü. Büyüklüğünü test edeceğimiz bazı kriterler olması lazım. Ne kadar branşta ne kadar sporcuya ne kadar hizmet ediyor. 22 branşta 40 bine yakın lisanslı sporcumuzla dünyanın en büyük spor kulübü olma özelliğini taşıdığımızı zannediyorum. Arkadaşlarımızın da bu hakkı teslim edeceğine inanıyorum. Ayrıca milli takımlara da en çok sporcu veren spor kulübüyüz” şeklinde konuştu.
2016 Olimpiyatları ile ilgili ise başkan Çamlı, “Bizim olimpiyatlara aday 44 tane sporcumuz var. İnşallah 2016 Olimpiyatları’nda ülkemize en çok madalyayı bizim kulübümüz kazandıracak” açıklamasında bulundu.
“KULÜP BAŞKANLARI ONA KARAR VEREMEZ”
Aziz Yıldırım’ın ’Belediyeler spordan çekilmeli’ açıklamalarının sorulması üzerine ise Ahmet Hamdi Çamlı, "Kulüp başkanları ona karar veremez. Biz burada milletimize hizmet ediyoruz. Aziz Yıldırım onu diyeceğine gitsin bir eve istihareye yatsın, ’İstanbul Büyükşehir Spor Kulübü spordan çekilirse ne olur’ diye. Ondan sonra da sabah toplantı yapsın, ‘Belediyeler spordan çekilsin’ veya ‘devam etsin’ desin. Onu Aziz Yıldırım’a bırakalım" ifadelerini kullandı.
Basın mensupları ile sohbet eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, daha sonra basın mensuplarına tesisleri gezdirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çamlı: "Dünyanın En Büyük Kulübüyüz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN